Patch 1.63 do War Thunder – Pustynni Łowcy podgrzeją jesienną atmosferę

Patch 1.63 do War Thunder – Pustynni Łowcy podgrzeją jesienną atmosferę
Filmiki z gier Newsy PC PS4

Dwie nowe mapy oraz ponad 20 dodatkowych maszyn.


War Thunder zostało właśnie wzbogacone o nową aktualizację oznaczoną numerem 1.63. Update – nazwany Pustynni Łowcy – wprowadza do gry dwie nowe mapy.

Pierwszą z nich jest piekielnie gorąca i słabo zaludniona pustynia położona w regionie Synaj w Egipcie. Ten ogromny i nieznający przebaczenia teren jest wymagającym wyzwaniem nawet dla najlepszych czołgistów i pilotów. W trakcie bitew łączonych, rozgrywanych pomiędzy rozległymi wydmami i ruinami starej wsi, gracze będą mieli tylko jedno zadanie – przejąć lokalną instalację naftową.

Druga plansza została stworzona z myślą o bitwach powietrznych. Rozgrywka odbywa się na terenie Grecji, w labiryncie skalnych dolin, które zweryfikują umiejętności akrobacji wszystkich tych graczy, którzy dotychczas uważali się za niezłych pilotów. Zawodnicy są zmuszeni do nawigowania w bardzo zróżnicowanym pod względem ukształtowania terenu krajobrazie. Dodatkowo, przez cały czas muszą bacznie obserwować niebo i szukać przeciwnika, który tylko czyha, by z zaskoczenia zaatakować wroga i go zniszczyć.

Do ponad 700 maszyn dotychczas występujących w War Thunder, dołączyły także posiłki liczące więcej niż 20 pojazdów i samolotów pochodzących z okresu II Wojny Światowej i Zimnej Wojny. Wśród nich znajdują się trzy wysokopoziomowe samobieżne działka przeciwlotnicze oraz wiele innych pojazdów naziemnych i czołgów. Jednym z nich jest brytyjski FV438 „Swingfire”, czyli opancerzony wóz gąsienicowy wyposażony w wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych. „Swingfire” ze względu na swoje potężne głowice stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich pozostałych pojazdów dostępnych w grze.

Aby podnieść poprzeczkę i udostępnić graczom możliwość użycia zaawansowanych środków obrony przeciwlotniczej, w War Thunder pojawił się amerykański system M163 „Vulcan” wraz z ciężkim, sześciolufowym działkiem Gatling kal. 20 mm zdolnym wystrzelić ponad 3 000 pocisków na minutę. Równie imponującą nowością jest także nadzwyczaj popularny, sowiecki pojazd ZSU-23-4 „Szyłka” wyposażony w poczwórnie sprzężone działka Amur kal. 23 mm. Niemiecki arsenał otrzymał natomiast wsparcie w postaci FlakPz I „Gepard”, czyli samobieżne działo przeciwlotnicze produkowane na podwoziu czołgu Leopard 1 i wyposażone w dwie sprzężone armaty przeciwlotnicze Oerlikon KDA kal. 35 mm.

Aktualizacja 1.63 wprowadziła do gry więcej samolotów. Jednym z nich jest gigantyczny prototyp niemieckiej łodzi latającej Blohm & Voss BV 238, czyli jeden z największych i najcięższych samolotów tego typu stworzonych przez siły Osi w trakcie II Wojny Światowej. Samolot wyprodukowany przez III Rzeszę wraz z jego 60-metrową rozpiętością skrzydeł jest od teraz największym pojazdem latającym dostępnym w War Thunder. Siły Powietrzne USA otrzymały amerykański myśliwiec pokładowy F9F8 „Puma”, Japończycy wzbogacą się o prototyp myśliwca Ki-87 stworzony z myślą o lotach na dużej wysokości. Brytyjczycy od teraz mogą latać na dwusilnikowym samolocie bombowym Brigand B Mk 1 przeznaczonym do niszczenia celów zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

Źródło: materiał producenta

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie