Patch 1.13 do Horizon Zero Dawn – mała łatka, wielkie poprawki

Guerrilla Games udostępnia najnowszą aktualizację gry, a w niej…

Jeśli zagrywacie się w Horizon Zero Dawn, powinniście mieć już na pokładzie patch 1.13, który waży około 250 MB. Choć update nie grzeszy rozmiarami, naprawia sporo błędów, które uniemożliwiały ukończenie wielu misji.

Patch 1.13 do Horizon Zero Dawn wprowadza również nowe funkcje, jak możliwość odtwarzania własnej muzyki w tle czy upuszczanie skrzyń. Jeśli zatem zbierzemy elementy, których nie potrzebujemy, bez problemu pozbędziemy się ich z ekwipunku.

Pełna lista zmian dla aktualizacji 1.13, zawierająca spis naprawionych misji, została opublikowana na forum Reddit.

Dajcie znać, czy pobrała łatka rozwiązała jakieś błędy, na które natknęliście się podczas przygody u boku Aloy!

Horizon: Zero Dawn 2 – Guerrilla Games o tym, co moglibyśmy zobaczyć w sequelu

Deweloperzy z Guerrilla Games wspominali już wcześniej, że druga część Horizon: Zero Dawn nie jest wykluczona, choć żadne oficjalne TAK jeszcze nie padło.

Na łamach magazynu Game Informer rozważono jednak taką możliwość, a twórcy gry powiedzieli w ogólnych słowach, czego moglibyśmy spodziewać się po kolejnej odsłonie tytułu.

John Gonzalez, szef zespołu scenarzystów, zaznaczył, że cała ekipa z pokorą przyjmuje pozytywne reakcje fanów oraz ich emocjonalne relacje z Aloy: Jeśli powstałby sequel, naszym podstawowym celem byłoby uszanowanie tych relacji poprzez przygotowanie równie emocjonalnej nowej przygody.

Gonzalez dodał, że Guerrilla Games śledzi również krytyczne głosy, zastanawiając się nad przyszłością marki Horizon.

Dyrektor artystyczny Jan-Bart van Beek zdradził natomiast, co na pewno znajdzie się w ewentualnej kontynuacji: Więcej maszyn. Ich projektowanie i ożywianie animacją to wspaniała zabawa. Chciałbym, żebyśmy mogli zrobić setkę maszyn.

Jak sądzicie, Horizon: Zero Dawn 2 to realny scenariusz? Co chcielibyście zobaczyć w tej grze i jak powinna rozwijać pierwszą odsłonę?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.