Patch 1.04 do Horizon Zero Dawn coś naprawia i coś psuje

Na szczęście korzyści z łatki są gigantyczne w porównaniu do nowego błędu, który pojawia się w grze.

Horizon Zero Dawn to gra naprawdę dopracowana, choć w tak ogromnym i bogatym świecie musiały się zawieruszyć jakieś bugi. Najnowsza aktualizacja rozwiązuje najbardziej krytyczne błędy, które wpływały np. na niemożliwość ukończenia niektórych questów.

Patch 1.04 do Horizon Zero Dawn został już udostępniony i jeśli chcecie poznać pełną listę zmian, znajdziecie ją na oficjalnym blogu PlayStation. Uważajcie jednak, ponieważ w spisie znajdują się małe spoilery dotyczące niektórych zadań.

Tutaj wspomnimy jedynie, że update 1.4 eliminuje niewłaściwie pojawiające się elementy w ekwipunku Aloy, czy też bugi, przez które postacie niezależne spadały ze zboczy w niektórych zadaniach. Popracowano nad lepszym wywoływaniem skryptów oraz innymi problemami, blokującymi progres.

Jak informują deweloperzy, patch 1.04 do Horizon Zero Dawn posiada jedną mała rysę. Instalacja łatki podwaja wszystkie statystyki naszego stroju, lecz jest to jedynie błąd w interfejsie użytkownika, a podwojone statystyki nie znajdują odzwierciedlenia w rozgrywce. Problem jest analizowany, a twórcy gry obiecują szybką naprawę.

Horizon Zero Dawn przed i po premierze. Porównanie grafiki

Horizon Zero Dawn rozsiadło się wygodnie na rynku i zbiera zasłużone pochwały. Produkcja prezentuje się naprawdę wybornie pod względem grafiki i jeśli chcecie zobaczyć, ile straciła lub zyskała w porównaniu do wersji sprzed premiery, zapraszamy do odpalenia poniższych filmików, które wrzucił na swój kanał YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

Pierwszy materiał stanowi porównanie wersji demo Horizon Zero Dawn z 2016 roku, odpalonej na PS4 Pro, z ostatecznym buildem tytułu uruchomionym na zwykłej PlayStation 4. Druga konfrontacja to z kolei zeszłoroczne Horizon Zero Dawn pokazane na targach E3 (na podstawowym modelu PS4) ze sprzedażową wersją, również uchwyconą na zwykłej czwóreczce.

Jak oceniacie zmiany? Dużo ich zauważyliście?

Guerrilla Games – Horizon Zero Dawn nie wyciska wszyskiego z PS4 Pro

Nie da się ukryć, że pojawienie się PlayStation 4 Pro było sporym sukcesem dla Sony, nawet jeśli grafika w 4K jest tylko skalowana. Producenci gier radzą sobie ze sprzętem coraz lepiej, czego dobrym przykładem jest wydane niedawno Horizon: Zero Dawn. Pytanie jednak, ile mocy w sprzęcie jeszcze drzemie?

W wywiadzie dla serwisu The Sixth Axis Samrat Sharma ze studia Guerrilla Games podał, że PlayStation 4 Pro ma jeszcze mnóstwo mocy.

Nie sądzę, aby uczciwym było stwierdzenie, że wykorzystaliśmy w pełni potencjał sprzętu, ale na pewno uczciwym jest powiedzenie, że jeśli tworzylibyśmy grę od podstaw na PlayStation 4 Pro, zapewne inaczej byśmy wykorzystali jego moc – twierdzi Sharma.

Ciekawe, jak gry na PlayStation 4 Pro będą wyglądać za rok i czy różnica pomiędzy zwykłą wersją konsoli a Pro będzie się powiększać. Co o tym sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.