Palworld z widokiem jak w rasowych shooterach. Twórcy tego nie planowali

Palworld-widok-FPP
Newsy PC

Popularny Palworld doczekał się małej, lecz naprawdę fajnej zmiany. Deweloper jej nie planował, ale wprowadzono ją do gry za sprawą nowego moda.

Palworld to jeden z niespodziewanych hitów ostatnich tygodni, który zdobył niesamowitą popularność. Nic zatem dziwnego, że szybko pojawiły się mody do gry. O najciekawszych pisaliśmy w tej wiadomości. Oczywiście wciąż powstają nowe projekty, wśród których znajdziemy malutki pliczek First Person Mod.

Palworld z widokiem “z kamery”. Jak to wygląda?

Moder posługujący się pseudonimem Cristiferbeast udostępnił na stronie nexusmods swój projekt First Person Mod, dzięki któremu oglądamy świat gry z zupełnie innej perspektywy. Zamiast widoku zza pleców postaci, możemy spojrzeć jej oczami. Ponieważ nigdy nie planowano trybu pierwszoosobowego w Palworld, mogą wystąpić pewne błędy wizualne, ale na tyle małe, że nie powinno to przeszkadzać w zabawie.

Modyfikację pobierzemy pod tym adresem i po jej instalacji oraz konfiguracji, będziemy mogli szybko przełączać się pomiędzy widokami TPP i FPP. Kombinacja klawiszy Alt + C włączy tryb z oczu postaci, a jeśli naciśniemy Alt+V, wrócimy do podstawowego widoku w grze.

Autor modyfikacji zaznacza, że kiedy przełączasz tę funkcję po raz pierwszy, pamiętaj, aby podskoczyć swoim wirtualnym bohaterem. Spowoduje to zresetowanie kamery do właściwej wysokości.

Gra jest dostępna obecnie jedynie na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Czy zobaczymy ten tytuł również na PlayStation 5? Zobacz, jak taką możliwość skomentowali twórcy Palworld.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie