Overwatch 2 na PS5 to tragedia. Blizzard zepsuł grę tak, że nie da się grać

Overwatch 2 na PS5 niegrywalny. Blizzard zepsuł całą grę
Newsy PS5

Internet zalała fala skarg graczy na to, co dzieje się z Overwatch 2 na PS5. Blizzard za pomocą nowej aktualizacji kompletnie zepsuł grę na tej platformie.

Niestety sytuacja jest bardzo problematyczna, bo nie da się grać niemal w ogóle. Znaczy, że tytuł uruchomicie, ale w niektórych przypadkach nawet w paru klatkach na sekundę. Na Reddicie pojawia się coraz więcej postów wkurzonych graczy na to, że ich tytuł po prostu nie działa. Wygląda na to, że winna jest najnowsza aktualizacja startująca z nowym sezonem w grze. Dotyczy na razie wyłącznie graczy na PlayStation 5.

Skargi o „ekstremalnych” spadkach płynności pojawiają się m.in. na forach Blizzarda. Na Reddicie również nie brakuje graczy skarżących się na tragiczny stan produkcji. Ostatnio zadebiutował nowy zastrzyk zawartości w postaci patcha. Ten, najpewniej zupełnie przypadkowo uczynił z gry „pokaz slajdów”.

Gracze denerwują się coraz bardziej, bo minęło już wiele godzin od premiery aktualizacji, a grać nie da się nadal. Blizzard jednak zdaje sobie sprawę z tego problemu i cały czas pracuje nad jego załataniem. Poinformowano m.in. na tym w poście dotyczącym znanych błędów na forach producenta.

Czy da się zrobić coś, aby Overwatch 2 działało na PS5 lepiej? Wygląda na to, że jedyną opcją jest pobieranie wersji na PS4, która ponoć na podobne problemy wcale nie cierpi. To jednak tymczasowe rozwiązanie, ale w sam raz, aby oczekiwać w spokoju na nową łatkę dedykowaną aktualnej generacji sprzętu od Sony.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie