Polacy zostaną w końcu docenieni w Overwatch 2. Tylko co z tą mapą Krakowa?

Overwatch 2 w końcu doceni Polaków. Dostaniemy specjalny przedmiot
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Polacy wygrali ciekawe wyzwanie w Overwatch 2, za które nagrodą jest dedykowany danemu krajowi przedmiot kosmetyczny. Gratulacje!

Tego chyba nikt się nie spodziewał, ale to bardzo dobra wiadomość dla rodzimych graczy OW2. Otóż niedawno odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie World Cup Season 3 Challenge. Brali w nim udział tak naprawdę wszyscy gracze. Walka toczyła się w sumie jednotorowo, ale w ostatnim dniu eventu to właśnie Polacy prześcignęli Turcję.

Overwatch 2 i wygrani Polacy

Co trzeba było zrobić, aby wygrać? Wystarczyło jedynie… grać. Wydarzenie trwające przez ostatnie kilka tygodni polegało wyłącznie na rozgrywaniu meczów w grze. Łączny czas graczy z danego kraju spędzony w produkcji Blizzarda był następnie sumowany, a wygrany kraj ma otrzymać dedykowany mu przedmiot kosmetyczny. Na półmetku na prowadzenie wyszła właśnie Turcja, ale ostatnie dnia gracze z Polski zaskoczyli, bo wspólnymi wysiłkami udało im się (nam, w zasadzie) zdobyć pierwsze miejsce z liczbą 7235 punktów!

Obecnie nie wiemy jednak, czego można się spodziewać. Marzeniem byłaby skórka dla jakiejś postaci, ale ciężko jest mi w to uwierzyć, aby akurat to miał przygotować Blizzard. Stawiam na to, że w grze pojawi się ukłon w stronę Polski za sprawą tła profilu, unikalnego graffiti lub też tzw. pamiątki, którą można szpanować w trakcie rozgrywki.

Z drugiej strony wciąż czekam na polską mapę do gry! W Overwatch znajdziemy postacie i mapy reprezentujące wiele krajów, ale Polski w tym zestawieniu jeszcze nie było. Czemu jednak istnieją podejrzenia, że możemy do gry trafić? Po pierwsze – jeden z deweloperów studia jeszcze przed premierą “dwójki” opisywał, jak wspaniale było mu na wyjeździe do Krakowa. Wtedy stwierdził również, że chętnie stworzyłby mapę opartą na tym mieście. Poza tym wynik ostatniego konkursu może jednoznacznie pokazać Blizzardowi, że OW2 ma wielu fanów w Polsce, którzy zasługują na coś więcej. A taką mam przynajmniej nadzieję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie