Hitboksy takie, że można się postrzelić w plecy. Gracze Overwatch 2 śmieją się z Blizzarda

Overwatch 2 ma teraz najgorsze hitboxy w historii | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Overwatch 2 dostał właśnie gigantyczną aktualizację, która zupełnie zmienia strukturę rozgrywki. Niestety, nie wszystkie zmiany zostały odebrane pozytywnie.

Problem występujący w Call of Duty czy Counter-Strike od lat to właśnie często niedziałające hitboksy. Termin ten odnosi się do obszarów na ciele modelu postaci, które rejestrują wystrzelone w nią pociski przeciwników. Jeśli hitbox idealnie pokrywa się z linią ciała, to wszystko działa, jak należy. Problem jest wtedy, gdy gra rejestruje je, gdy ktoś strzeli nawet parędziesiąt centymetrów obok niego.

I właśnie Blizzard wymyślił, że dobrym pomysłem będzie rozszerzenie hitboksów w Overwatch 2. A w zasadzie to nie tylko rozszerzenie ich, co powiększenie pocisków każdej postaci, bez zmian w rejestracji pocisków na ciałach postaci. W praktyce oznacza to, że strzelając hen daleko, obok głowy przeciwnika, możemy perfekcyjnie zrobić mu headshota. Brzmi dziwnie? To obejrzycie te filmy.

Warto zaznaczyć, że zmiany te nie są w istocie aż tak “dotkliwe” dla graczy. Blizzard w nowym patchu zmienił wiele. Teraz każdy heros dysponuje powiększonym zdrowiem, które może się wręcz regenerować bez potrzeby używania apteczek czy postaci leczących. W zamian za to powiększono pociski, aby gracze mogli łatwiej trafiać wrogów. Łącznie z nową umiejętnością natywną postaci DPS (buff do healingu) nie brzmi to więc aż tak źle, choć z pewnością wygląda kuriozalnie.

Czas pokaże, czy zmiany te wyjdą grze na plus. Jak na razie wielu komentujących na Reddicie nie może wyjść z podziwu, jak komicznie wygląda te hitboksy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie