Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Overwatch 2 – darmowa gra, która zastąpi jedynkę? Nieoficjalne wieści

W sieci pojawiło się sporo informacji dotyczących nadchodzącego Overwatch 2, które zobaczymy ponoć na BlizzCon 2019. Choć to nieoficjalne wieści, pochodzą od osoby, która wcześniej ujawniała plany Blizzarda.

W czerwcu tego roku serwis Kotaku pisał, że Blizzard podjął trudną decyzję o wyrzuceniu do kosza nowej gry w uniwersum StarCrafta, by przenieść pracowników do projektów Diablo 4 i Overwatch 2. Te dwie gry mają być priorytetem dewelopera, a najnowsze nieoficjalne wieści przynoszą sporo ciekawostek odnośnie kontynuacji sieciowej strzelanki.

Overwatch wyłączone, Overwatch 2 za darmo

Użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem Metro_OW już wcześniej udowodnił, że ma wtyki w szeregach Blizzarda. Teraz przychodzi z nowymi rewelacjami dotyczącymi Overwatch 2. Czego się dowiedzieliśmy?

Overwatch 2 ma zastąpić obecną pierwszą część, która przestanie być aktywna wraz z premierą dwójki. Premierę nowej części przewidziano natomiast na przyszły rok, a już na BlizzCon 2019 tytuł ma zostać zapowiedziany oficjalnie.

Co ciekawe, wszyscy użytkownicy jedynki zostaną automatycznie przeniesieni do Overwatch 2, co może sugerować, że gra zawita na PC, PS4, Switch oraz Xbox One. Insider twierdzi również, że Blizzard planuje małą rewolucję i zamierza udostępnić grę za darmo. Nie jest jednak jasne, czy darmowe będzie dopiero Overwatch 2, czy już pierwsza część niedługo przejdzie na model free-to-play, a dwójka od premiery będzie rozdawana za darmo.

Overwatch 2 to nie Overwatch 1.5

Według doniesień Metro_OW, przejście z Overwatch na Overwatch 2 będzie czymś więcej niż tylko kosmetyczną zmianą. Gra ma ponoć hulać na nowym silniku graficznym, lecz nadal zachowa charakterystyczny styl znany z pierwowzoru.

Dodatkowo deweloperzy mają pracować nad całkowicie nowym (gruntownie przebudowanym) trybem PvP, oferując również zmagania PvE przeciwko wrogom kierowanym przez sztuczną inteligencję. W grze znajdziemy system rozwoju bohaterów, który pozwoli nam odblokować nowe zdolności.

Skoro już wspomnieliśmy o bohaterach, nowe wcielenia takich postaci jak Mei, Tracer i Genji mamy zobaczyć w pierwszym zwiastunie fabularnym Overwatch 2, który ma zostać pokazany na BlizzCon 2019. Impreza została zaplanowana na dni 1-3 listopada, zatem dzieli nas naprawdę niewiele, by ostatecznie przekonać się o wartości powyższych informacji, które – co podkreślamy jeszcze raz – są póki co nieoficjalne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się