Outcast 2 świat

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

Outcast 2 zapowiedziane! Zobaczcie niesamowity trailer z gry

Po ponad 20 latach od premiery Outcast doczekało się kontynuacji. THQ Nordic uzupełnia zapowiedź efektownym wideo z gry.

THQ Nordic obchodzi właśnie 10-lecie. Z tej okazji firma zorganizowała konferencję, na której wyjawiła parę planów na przyszłość. Jednym z nich jest wydanie Outcast 2 – kontynuacji produkcji akcji od Appeal Studios, która miała premierę w 1999.

W grze o podtytule A New Beginning ponownie wcielimy się w amerykańskiego komandosa, którego zadaniem pozostanie ocalenie planety Adelpha. W opisie tytułu na Steamie czytamy:

Twórcy Outcasta wznowili współpracę, by wzbogacić jego fascynujący świat, zamieszkiwany zarówno przez niebezpieczne stworzenia, jak i przez Talan – istniejącą od zamierzchłych czasów rasę, której losy są od wydarzeń z pierwszej części gry nierozerwalnie splecione z losami Ziemi. Wcielasz się w Cuttera Slade’a, byłego amerykańskiego komandosa, którego cierpki humor nie zmienił się od lat 90. ani na jotę. Zmienił się jednak świat wokół bohatera – co wpłynie także na niego samego.

Dla osiągnięcia celu skonstruujemy własne bronie z odnalezionych w świecie gry elementów. Oprócz tego będzie możliwość używania plecaka odrzutowego, który pomoże bohaterowi unikać ataków i przemieszczać się szybko po mapie. Produkcja zaoferuje rozległy obszar rozgrywki i nieliniową opowieść.

Jeśli chodzi o inne ogłoszenia od THQ Nordic, to wczoraj dowiedzieliśmy się chociażby, że powstaje trzecia odsłona Jagged Alliance – oraz że światło dzienne ujrzy remake Destroy All Humans! 2.

Outcast 2 ukaże się na PC, PS5 i Xboksa Series X/S. Niestety, tak jak ma to miejsce w przypadku innych zapowiedzi od THQ Nordic, nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi premiera – na Steamie widnieje jedynie informacja „Coming Soon”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się