Oto zwycięzca Hearthstone Championship Tour

Oto zwycięzca Hearthstone Championship Tour
E-sport Newsy PC

Spore doświadczenie zrobiło swoje. Poznaliśmy zwycięzcę pierwszego sezonu Hearthstone Championship Tour.

Pierwszy sezon Hearthstone Championship Tour (HCT) 2018 trwa zaledwie od paru tygodni, ale już Blizzard ukoronował zwycięzcę pierwszego tegorocznego przystanku Tour Stop. Został nim Andrej “Bequiet” Traudt, zawodnik, który uczestniczył wcześniej w innych turniejach, ale dopiero podczas HCT Germany zaliczył swój pierwszy występ na scenie.

Zanim Bequiet rozpoczął przygodę z Hearthstone, był członkiem kilku różnych organizacji e-sportowych, które rywalizowały w grze FIFA. Teraz ma 29 lat i koncentruje się na swojej pełnoetatowej pracy związanej z mechaniką przemysłową. Stara się też dbać o kondycję fizyczną. W Hearthstone gra już od dłuższego czasu. – Zacząłem grać w Hearthstone jeszcze w wersji beta – mówi Bequiet. – Wróciłem do gry mniej więcej po roku i przez wiele miesięcy z rzędu zdobywałem rangę legendy – dodaje. Dlatego zdecydował, że spróbuje zajść jeszcze dalej.

Dzięki długoletnim ćwiczeniom udało mu się dostać na imprezę DreamHack Sweden. Podobała mu się tamtejsza rywalizacja i poczucie wspólnoty między zawodnikami, ale nie przeszedł do play-offów. Tuż przed HCT Germany Bequiet nie zdołał osiągnąć planowanych, wysokich wyników w styczniowym rankingu. Postanowił więc zaczekać na wprowadzone niedawno zmiany balansu, aby przetestować talie przed turniejem.

Test Razer Tartarus V2 – zamienił stryjek siekierkę na… piłę motorową


Podczas testowania przyjrzał się agresywnym i kontrolującym taliom. – Talią, która najbardziej mi odpowiadała, okazał się Murlokowy Paladyn – twierdzi Bequiet. Bardziej niż styl gry nastawiony na kontrolę przypadł mu do gustu Sześcianowy Czarnoksiężnik, więc na zawody przygotował także tę talię, a jako pozostałe dwie wybrał Potężnego Kapłana oraz Kontrolującego Maga z N’Zothem.

Stronnicy z Agonią, których można zagrać na wczesnym etapie gry, tacy jak Opancerzony żuk, lepiej radzili sobie z taliami typu Sekretny Mag. Z kolei usunięcie kart takich jak Alanna uznałem za bezpieczne posunięcie przeciwko taliom, jakich się spodziewałem – tłumaczy zawodnik. Obawiał się jedynie, że może podłożyć się zyskującej popularność talii Paladyna OTK z Utherem, Hebanowy Mieczem.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie