Oto pad, który przyda się przede wszystkim do jednej gry [PREZENTACJA]

Dedykowany kontroler do Mortal Kombat X powinien spełnić wymagania fanów bijatyk.

Firma PDP (Performance Designed Products) przedstawiła dedykowanego pada do Mortal Kombat X. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak prezentuje się z niemal z każdej strony. Pad będzie kosztować około 50 dolarów i biorąc pod uwagę, że pozbawiony został analogowych gałek, wydaje się to dość sporo.

Pad nadrabia jednak ergonomią. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że głównym elementem służącym do poruszania się postaci jest krzyżak (D-pad). Dzięki niemu znacznie łatwiej jest wyprowadzać skomplikowane kombinacje ciosów. Jest też precyzyjniejszy od analogowej gałki, co jest niewątpliwie ważną cechą.


Fani bijatyk od dawna sugerowali też, że rozmieszczenie bumperów na frontowej części pada nie jest do końca wygodne. Firma PDP zdecydowała się więc je przenieść zaraz obok klasycznych czterech przycisków z prawej strony. Z kolei triggery pozbawione zostały dłuższego skoku, działają teraz jak zwykłe przyciski.

To jednak nie wszystko. Pad dedykowany Mortal Kombat X będzie sprzedawany w dwóch wersjach. Dla konsol Microsoftu i Sony oddzielnie. Co jednak ważne, jeśli zdecydujecie się na przykład na zakup pada w wersji dla PlayStation, będziecie mogli podłączyć go do PS3 jak i PS4. Podobnie w przypadku wersji dla Xboksa, jeden pad pasuje do Xboksa 360 jak i Xboksa One.

Niestety musicie jednak mieć na uwadze to, że pad ten, co także podkreśla autor znajdującej się poniżej prezentacji, nie sprawdzi się w chociażby grach FPS, ponieważ nie posiada gałek analogowych. Ale jeśli z kolei jesteście fanami bijatyk, to powinniście być zadowoleni.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

11 Shares
Share11
+1
Tweet