Ogłoszono dokładną datę premiery gry Twierdza: Krzyżowiec 2

Kolejna odsłona serii trafi do sprzedaży po wakacjach.

Dokładnie rzecz ujmując dnia 2 września, a więc wraz z rozpoczęciem zajęć szkolnych. Wszystko wskazuje na to, że warto jest czekać, kontynuacja przyniesie bowiem szereg znaczących innowacji. Poza usprawnioną oprawą graficzną zyskamy także szereg nieznanych wcześniej jednostek czy też map. Nie zmieni się natomiast kontekst historyczny, nadal uczestniczyć będziemy w krucjatach.

W grze strategicznej studia FireFly Studios, wcielimy się w Arabów bądź Krzyżowców podejmując działania taktyczne zmierzające do pokonania przeciwników. Naszym zadaniem będzie ochraniać fortecę, zarządzając nie tylko aspektem militarnym, lecz tak ekonomicznym. Działania wojenne mają być zakrojone na wyjątkowo szeroką skalę, co zmusi nas do skupienia uwagi na wielu znaczących kwestiach.


Nie można bowiem zapomnieć o sprawach związanych z zapewnianiem ludności prowiantu bądź też przygotowaniem dla poddanych właściwego uzbrojenia. Ciekawe zapowiada się również tryb kooperacji, który pozwoli nam rozdzielić obowiązki na dwie osoby, przez co każdy gracza będzie koncentrował się określonych zadaniach.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet