Odwilż podbiła Europę. Pierwszy polski serial HBO Max hitem platformy streamingowej

główna bohaterka - serial Odwilż
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Włodarze HBO Max mogą być zadowoleni ze swojej nowej polskiej produkcji. Odwilż, czyli pierwszy rodzimy serial na platformie, cieszy się popularnością – i to nie tylko w naszym kraju.

Platforma poinformowała, że produkcja znajduje się obecnie na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych seriali w Europie. Wygląda więc na to, że pierwszy polski serial stworzony specjalnie dla HBO Max doceniono nie tylko w naszym kraju. Jeśli chodzi o statystyki światowe, tytuł znalazł się na 14. miejscu.

Jak na razie na platformie dostępne są cztery odcinki pierwszego sezonu. Łącznie powstało sześć epizodów; dwuodcinkowy finał znajdzie się na HBO Max już w najbliższy piątek. Jak na razie nie wiadomo, czy platforma zdecyduje się na przedłużenie produkcji; przy tak dobrych wynikach oglądalności w Europie możemy jednak na to liczyć.

Jak pisaliśmy jeszcze przed premierą, Odwilż to serial opowiadający o policjantce zmagającej się z problemami w życiu prywatnym. Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda) jest bowiem samotną matką, która nadal nie pogodziła się ze śmiercią męża. Gdy otrzymuje przydział w sprawie tajemniczego morderstwa, okazuje się, że poza śledztwem będzie musiała zmierzyć się również z własną sytuacją.

Oprócz świetnej Katarzyny Wajdy na ekranach produkcji pojawiło się wielu innych rodzimych aktorów. W Odwilży zagrali m.in. Bartłomiej Kotschedoff, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Juliusz Chrząstowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska.

Serial możecie oglądać na platformie streamingowej HBO Max.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie