Octodad: Dadliest Catch – właściciele PS4 wcielą się w nietypowego tatę

Bohater będący ośmiornicą staje bowiem przed ciężkim zadaniem.

Produkcja studia Young Horses da nam szansę wcielić się w głowonoga, który udaje ojca ludzkiej rodziny. Jego żona nabiera jednak podejrzeń co do prawdziwej natury małżonka, stawiając przed nim szereg celów do zrealizowania, które miałyby go zdemaskować.


Wykonywanie nawet najprostszych ruchów nie jest dla naszego protagonisty czymś banalnym, każdą macką jesteśmy bowiem zmuszeni sterować oddzielnie. Wymaga to od gracza dużej dozy koncentracji i  niemałego refleksu. Ciężko odmówić tytułowi oryginalności i sporej dawki humoru.

Dotychczas gra była zapowiedziana jedynie na komputery klasy PC, teraz wiemy jednak, że trafi także na next-gena firmy Sony. Cena została ustalona na 14 euro, a tytuł będzie miał swoją premierę już 23 kwietnia. Producenci informują również o możliwości wykorzystania PlayStation Move. Ponadto gra będzie umożliwiać rozgrywkę wieloosobową, wówczas każdy z graczy kontrolować będzie określoną kończynę bohatera.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet