Ocenzurowana wersja Wolfenstein: The New Order trafiła na rynek niemiecki

Ocenzurowana wersja Wolfenstein: The New Order trafiła na rynek niemiecki
Newsy PC PS3 PS4 X360 XOne
Wolfenstein The-New OrderWersja gry naszych zachodnich sąsiadów w wielu aspektach odbiega od edycji jakie pojawiły się w sprzedaży w pozostałych państwach.
Portal Eurogamer stworzył film ilustrujący wszelkiego rodzaju subtelne i bardziej znaczące różnice obu wersji gry studia Machine Games. Co oczywiste Niemcy mogą zapomnieć o swastykach, które zostały zastąpione innym symbolem. Zmieniono także część dialogów, w wyniku czego nie usłyszymy w grze ani razu określenia naziści. Zamiast tego mowa jest o brzmiącym bardziej neutralnie reżimie. Nie uświadczymy także krzyża żelaznego (niemieckiego odznaczenie wojskowego), który przyozdabiało metalowe łapy psów-robotów. Zapomnijcie także o słynnych błyskawicach, które były znakiem rozpoznawczym oddziałów SS. Zamiast nich ujrzycie symbol wilka bądź inne losowe oznaczenia takie tak jak trójkąty. Z gry znikło także słynne pozdrowienie wodza trzeciej Rzeszy, heil Hitler. Niemcy nie muszą się jednak obawiać, iż pozycja, która w zmodyfikowanej wersji została wydana na ich rynku została pozbawiona krwi. Tytuł nadal zawiera niejednokrotnie sugestywne  sceny przemocy, będąc skierowanym do osób, które ukończyły 18 rok życia.
Bartłomiej Balcerzak
O autorze

Bartłomiej Balcerzak

Redaktor
Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie