Ocenzurowana wersja Wolfenstein: The New Order trafiła na rynek niemiecki

Wersja gry naszych zachodnich sąsiadów w wielu aspektach odbiega od edycji jakie pojawiły się w sprzedaży w pozostałych państwach.

Portal Eurogamer stworzył film ilustrujący wszelkiego rodzaju subtelne i bardziej znaczące różnice obu wersji gry studia Machine Games. Co oczywiste Niemcy mogą zapomnieć o swastykach, które zostały zastąpione innym symbolem. Zmieniono także część dialogów, w wyniku czego nie usłyszymy w grze ani razu określenia naziści. Zamiast tego mowa jest o brzmiącym bardziej neutralnie reżimie.

Nie uświadczymy także krzyża żelaznego (niemieckiego odznaczenie wojskowego), który przyozdabiało metalowe łapy psów-robotów. Zapomnijcie także o słynnych błyskawicach, które były znakiem rozpoznawczym oddziałów SS. Zamiast nich ujrzycie symbol wilka bądź inne losowe oznaczenia takie tak jak trójkąty. Z gry znikło także słynne pozdrowienie wodza trzeciej Rzeszy, heil Hitler.


Niemcy nie muszą się jednak obawiać, iż pozycja, która w zmodyfikowanej wersji została wydana na ich rynku została pozbawiona krwi. Tytuł nadal zawiera niejednokrotnie sugestywne  sceny przemocy, będąc skierowanym do osób, które ukończyły 18 rok życia.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet