Quake 6 zauważony w oficjalnych materiałach. Legenda FPS-ów może powrócić

Quake 6 zauważony w oficjalnych materiałach | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

To nie przypadek ani nie przeoczenie, a specjalne działania deweloperów. Quake 6 może więc faktycznie powstawać albo to… taki żarcik od MachineGames.

Ze wszystkich legendarnych serii FPS-ów, które faktycznie zasługują na powrót, z pewnością wyróżnić można Quake’a. Absolutny strzelankowy majstersztyk sprzed lat powraca ostatnio dość często – za sprawą remasterów RTX. Te de facto nie zmieniają samych gier, ale zauważalnie poprawią ich oprawę. Tylko co, gdyby jednak “szóstka” powstała?

Quake 6 od Machine Games

Machine Games to studio obecnie bardzo mocno zajęte. Deweloperzy pod skrzydłami Bethesdy obecnie pracują nad niedawno pokazanym Indiana Jones i Wielki Krąg. Nadal wiele mówi się o powrocie Blazkowicza w formie Wolfensteina III, choć szczegółów nadal brak. Teraz do tego wszystkiego trzeba dorzucić potencjalną reinkarnację Quake’a, czyli grę Quake 6.

Skąd te domysły? Otóż w trakcie prezentacji gry z Indianą Jonesem, fani dostrzegli świetny detal na tablicy w studiu MachineGames. W kadrze pojawiły się litery “AKE 6” i choć nie znajdziemy tam “Q” i “U”, logo widoczne poniżej jednoznacznie sugeruje, że chodzi właśnie o tę serię. Czy to świadomy zabieg deweloperów? Raczej tak, bo takie “przeoczenie” raczej nie miałoby racji bytu. Pytanie raczej, czy to faktycznie sugestia, że coś jest na rzeczy czy po prostu taki żarcik od twórców.

Tak czy inaczej, więcej wieści w tej sprawie nie mamy. Twórcy nie pokusili się o komentarz, a leakerzy na razie milczą. Być może jednak warto było czekać tyle lat, a Quake 6 faktycznie się wydarzy. Wiem, że sam nie miałbym absolutnie nic przeciwko.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie