Nowy Xbox Maverick ma zadebiutować w maju. Cena bardzo niska

Microsoft szykuje się ponoć do prezentacji konsoli Xbox Maverick. Można powiedzieć, że wybada ona grunt przed wpuszczeniem na rynek next-gena określanego jako Xbox Lockhart. Oba sprzęty będą miały bowiem jedną bardzo ważną część wspólną – brak czytnika płyt.

Redakcja Windows Central posiada niezłe wtyki w amerykańskiej korporacji i nie raz udowodniła, że potrafi zdobyć wiarygodne informacje z obozu Microsoftu przed ich oficjalnym ujawnieniem. Czy będzie tak tym razem? Oby, ponieważ Xbox Maverick za niecałe 800 zł brzmi naprawdę nieźle.

Xbox Maverick to model S bez napędu płyt

Jak donosi wspomniany serwis, Microsoft ma pokazać kolejnego przedstawiciela obecnej generacji w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nowy Xbox Maverick (nazwa kodowa) ma być promowany jako Xbox One S All-Digital Edition. Będzie to zatem taka cyfrowa wersja konsoli i to dosłownie, jeśli chodzi o gry. Sprzęt nie będzie posiadał bowiem czytnika, co ma znacznie obniżyć koszt jego produkcji. Ponoć konsola będzie o około 100 dolarów tańsza od podstawowej wersji modelu S, zatem możemy spodziewać się ceny w granicach 760-799 zł.

Nowy Xbox Maverick – zamówienia i premiera

Według Windows Central, zamówienia przedpremierowe na nowy sprzęt będą zbierane od połowy kwietnia, a konsola zadebiutuje miesiąc później – w maju 2019 roku.

Możliwe, że Maverick to wybadanie gruntu przed nową generacją, w skład której ma wchodzić konsola bez czytnika płyt, określana jako Xbox Lockhart.

Przetarcie szlaków przed nową generacją

Według wcześniejszych niepotwierdzonych informacji, nowe konsole z rodziny Xbox Scarlett zostaną zaprezentowane już w czerwcu na targach E3 2019. Chodzi o dwa modele. Pierwszym ma być high-end’owy Xbox Anaconda, drugim stworzony z myślą o streamingu i o wiele słabszy Xbox Lockhart.

Francuski serwis JeuxVideo uważa (co zgadza się z wcześniejszymi przeciekami), że podczas gdy Xbox Lockhart będzie tańszą wersją konsoli o mniejszej mocy, pozbawioną czytnika blu-ray i nastawioną na streaming gier, to Xbox Anaconda ma być sprzętem high-end’owym skierowanym do odbiorców, którzy obecnie mają w swoich domach Xbox One XAnaconda to najmocniejszy przedstawiciel 9. generacji Amerykanów, a cena konsoli powinna wynosić około 500 dolarów.

Francuzi twierdzą, że podczas swojego dochodzenia jedno ze źródeł potwierdziło, że specyfikacje techniczne nowych konsol, które wyciekły pod koniec stycznia, są bliskie rzeczywistości. Przypominamy je poniżej.

Xbox Anaconda – specyfikacja

  • CPU: Niestandardowy 8 Rdzeni – 16 wątków zen 2
  • GPU: Niestandardowy NAVI 12+ Teraflopów
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dane: 1TB NVMe SSD

Xbox Lockhart – specyfikacja

  • CPU: Niestandardowy  8 Rdzeni – 16 wątków zen 2
  • GPU: Niestandardowy NAVI 4+ Teraflopów
  • RAM: 12GB GDDR6
  • Dane: 1TB NVMe SSD

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.