Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy God of War – teaser sequela w darmowym motywie od Sony

Sony udostępniło posiadaczom PS4 darmowy dynamiczny motyw God of War na menu konsoli. Jak się okazuje, skrywa ona małą niespodziankę.

Wczoraj Sony udostępniło dwa darmowe dynamiczne motywy posiadaczom konsol PlayStation 4. Pierwszy to theme dla fanów Gry o Tron, o którym pisaliśmy tutaj, drugi natomiast przedstawia Kratosa i Atreusa w łodzi i właśnie do tego motywu z God of War chcemy na chwilę dzisiaj powrócić.

Nowe God of War – Ragnarok is Coming

Jeśli dokładnie przyjrzeć się grafice nowego motywu God of War, a konkretniej, jeśli pobawimy się jasnością obrazu, dostrzeżemy, że na burcie łodzi widnieje napis. To zapisany runami zwrot Ragnarok is Coming (Ragnarok Nadciąga), co może wiązać się z drugą częścią gry. Jest to naturalna droga do sequela, co z pewnością przyznają osoby, które ukończyły zeszłoroczną odsłonę gry z Kratosem.

Nowy God of War nadchodzi!

Ragnarok to w mitologii skandynawskiej ostateczna bitwa pomiędzy bogami a olbrzymami pod wodzą Lokiego, w wyniku której świat i Asgard, siedzibę bogów, strawi ogień, wszystkie gwiazdy zgasną, a Ziemię pochłonie wielkie morze. Na ruinach starego świata ma narodzić się nowy – bez wojen i przemocy.

God of War 2 zgłębi relację Kratosa i Atreusa

Już wcześniej deweloperzy oświadczyli, że zeszłoroczne God of War nie będzie wspierane nowymi opowieściami. Dyrektor kreatywny projektu, czyli Cory Barlog, postanowił uciąć wszelkie spekulacje na temat dodatków fabularnych jeszcze przed premierą gry.

Barlog w rozmowie z dziennikarzami serwisu Kotaku zaznaczał w maju 2018 roku, że God of War nie będzie miało żadnych rozszerzeń fabularnych, bowiem produkcja jest kompletna. Jak to argumentuje? – Nie ma planów dotyczących jakichkolwiek DLC. Jako dziecko uwielbiałem kupić grę i ukończyć ją w poczuciu, że dostałem całą zawartość – twierdzi Barlog.

Miesiąc później Aaron Kaufman z Santa Monica Studio w trakcie wywiadu dla PlayStation Lifetyle jasno wyraził plany producenta na kolejne odsłony God of War. Okazuje się, że seria pozostanie w nordyckich klimatach, które gra prezentuje w najnowszej odsłonie.

– Ta część God of War jest Drugim Rozdziałem Kratosa. Wiemy już że chcemy pozostać w norweskim uniwersum i zgłębić relację między ojcem i synem – przekazuje Kaufman.

Jak podoba Wam się takie podejście do tematu? Wiemy już zatem, że God of War 2 (o ile tak będzie nazywać się kolejna odsłona), pozostanie w obecnym klimacie. Spodziewamy się jednak, że ukaże się dopiero na PlayStation 5, czyli około roku 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%