Kiedy nowy Battlefield? Electronic Arts ma teraz inne plany

Kiedy nowy Battlefield? Electronic Arts ma teraz inne plany
Newsy PC PS4 XOne

Póki co zostaje nam męczenie Battlefield 1.

Najnowsza odsłona serii wyszła całkiem nieźle i wygląda na to, że jeszcze długo w nią pogramy czekając na kolejną część Battlefield. Jak zaznaczył dyrektor finansowy Elektroników, Blake Jorgensen, Battlefield nie powróci przez kolejnych kilka lat. – W przyszłym roku będziemy mieli Battlefront, grę z cyklu Star Wars – potwierdził Jorgensen przemawiając na Nasdaq 35th Investor Program.

Zaznaczył on również, że nadchodzący Battlefront będzie znacznie większy i o wiele bardziej ekscytujący niż zeszłoroczny tytuł, a wydawca wziął sobie do serca krytykę tamtej części. – Inna rzeczą było to, że pracując nad minionym Battlefrontem działaliśmy w zasadzie na kanwie starej trylogii Gwiezdnych Wojen, nie używając żadnych nowych pomysłów choćby z Epizodu VIII, ponieważ nasza gra wyszła trochę wcześniej niż sam film. W przyszłym roku będziemy mieli natomiast możliwość większego wykorzystania treści z nowych filmów – mówi Blake Jorgensen, cytowany przez serwis VideoGamer.

Jak zatem widzicie, za kilkanaście miesięcy zamienimy karabiny na blastery i miecze świetlne. Zadowoleni?

Data premiery nowej części Battlefront nie została jeszcze ujawniona, lecz powinniśmy się szykować na końcówkę 2017 roku.

Battlefield jak Counter Strike? Oto najnowszy plan EA

W trakcie Credit Suisse 2016 Annual Technology Conference w Arizonie, szef EA Peter Moore wypowiedział się na temat przyszłości marki Battlefield. Okazuje się, że od przynajmniej sześciu miesięcy rozwijany jest plan, dzięki któremu BF miałby stać się drugim Counter Strike’iem.

W ostatnich latach mocno przyglądamy się e-sportowi, a w ciągu sześciu miesięcy stwierdziliśmy, że to najwyższy czas, aby w niego zainwestować. Nie chodzi tutaj tylko o nasze licencje. Nasz kalendarz na 2017 rok pokazuje nasze pełne zaangażowanie w tworzenie konkurencyjnego trybu gry dla serii Battlefield – twierdzi Moore i dodaje, że głównie chodzi o multiplayer.

Istnieją mikrotransakcje zwane BattlePacks, które pozwalają rozwijać postać. Z wielkim podziwem patrzymy też na Counter Strike: Global Offensive, gdzie udało się świetnie połączyć wiele elementów i fenomenalnie zaangażować społeczność – dodaje szef EA.

Czyżby w planach miał pojawić się nowy tryb rozgrywki w Battlefield, który producent będzie rozwijać z myślą o e-sportowej scenie? Na to wygląda. Czekamy na efekty i pierwsze konkretne ogłoszenia.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie