Final Fantasy VII Remake - miasto

Nowe wieści o Final Fantasy VII Remake Intergrade. Czas trwania DLC nie zachwyca

0 komentarzy

Square Enix udostępniło kolejne informacje o Final Fantasy VII Remake Intergrade. Poznaliśmy długość DLC i kilka szczegółów trybu fotograficznego.

Jakiś czas temu doczekaliśmy się zapowiedzi nowej wersji remake’u Final Fantasy VII. Inetergrade wygląda bardzo ładnie, ale budzi sporo wątpliwości. Gracze trochę pogubili się w licznych wydaniach, a dodatkowo Sony nieco namieszało dodając grę do marcowego PS Plus.

Właśnie opublikowano nowe informacje o Intergrade. Square podrzuciło kilka ciekawych wieści o DLC, które zmierza do odświeżonej wersji gry.

Znamy długość epizodu Yuffie w Final Fantasy VII Remake Intergrade

Epizod Yuffie to chyba największa nowość zmierzająca do FFVII. Square Enix potwierdziło, że przygoda trwa przez dwa rozdziały. Nie podano ich konkretnego czasu trwania, ale dość łatwo dojść do niego samemu.

W bazowej grze znajdziemy 18 rozdziałów, a cały tytuł da się ukończyć w około 34 godziny (według strony HLTB). Oznaczałoby to, że każdy rozdział trwa niecałe dwie godziny, ale pamiętajmy, że są też zadania poboczne.

Wychodzi więc, że epizod Yuffie wraz z questami pobocznymi zajmie nam maksymalnie 5-6 godzin. Oczywiście jeśli Square nie skróciło lub nie przedłużyło średniego czasu trwania poszczególnych rozdziałów. Niemniej na papierze wartość ta jest dość mało satysfakcjonująca.

W efekcie osoby, które zgarnęły siódmego Finala w ramach PS Plus będą musiały zapłacić ponad 300 złotych za kilka godzin dodatkowej zabawy, tryb fotograficzny i usprawnienia oprawy. Co więcej, gra i tak nie obsłuży wszystkich funkcji PlayStation 5. Osobiście nie czuję się zachęcony.

Final Fantasy VII Remake Intergrade zachwyca oprawą

Jedno trzeba Inergrade przyznać – wygląda fenomenalnie. Już bazowe FFVII Remake prezentowało się świetnie, a teraz nabierze jeszcze więcej uroku. Square ulepszyło praktycznie każdy element oprawy, w tym oświetlenie, tekstury i otoczenie. Różnice widać już na pierwszy rzut oka.

Co więcej, gracze mogą wybrać interesujący ich tryb działania produkcji. Pierwszy z nich – graficzny – będzie stawiał rozdzielczość 4K na pierwszy miejscu kosztem mniejszej płynności. Drugi – jak nietrudno się domyślić – zagwarantuje nam rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, ale gra nie będzie wyglądać tak spektakularnie.

Dodatkowo do gry trafi wyczekiwany tryb fotograficzny. Nie jest on jednak specjalnie zaawansowany i nie pobawimy się w nim pozą postaci lub mimiką. Lepsze to, niż nic, ale szkoda, że nie pokuszono się o bardziej zaawansowane narzędzia. Ta gra bardzo by na nich skorzystała.

Tak czy inaczej, zapewne znajdą się chętni na sprawdzenie aktualizacji. Warto przypomnieć, że jest ona w pełni darmowa dla posiadaczy gry, którzy nie odebrali jej w ramach PS Plus. Intergrade zostanie udostępnione 10 czerwca.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się