Final Fantasy VII Remake Intergrade PS5

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Final Fantasy VII Remake: Intergrade na PS5 z datą premiery. Będą nowe postacie!

W trakcie State of Play Sony potwierdziło wydanie Final Fantasy VII Remake w wersji na PlayStatioin 5. Nie zabrakło kilku zaskakujących informacji.

Nowa wersja będzie się nazywać Final Fantasy VII Remake: Intergrade i ukaże się już 10 czerwca. W porównaniu do tej znanej z PS4, posiadacze PS5 otrzymają rozdzielczość 4K i stałe 60 klatek na sekundę. Co więcej, pod kątem graficznym można liczyć na więcej detali oraz lepsze efekty związane ze światłem. Ray tracing będzie jednak okupiony FPS-ami na poziomie 30 klatek przy 4K. Gracze więc zdecydują, czy wolą więcej klatek i dodatkowe efekty świetlne, czy płynność kosztem ich braku.

Dobra wiadomość jest taka, że posiadacze obecnej wersji Remake, będą mogli dokonać darmowej aktualizacji do wersji Intergrade. Zatem tak naprawdę już teraz można zaopatrzyć się w FF VII Remake, a następnie zrobić upgrade.

Wersja Intergrade przyniesie jeszcze dodatkowy epizod z postaciami Yuffie oraz Sonona. W trakcie State of Play pokazany został fragment rozgrywki z nimi. Warto więc spojrzeć poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak wygląda porównanie FF VII: Remake w wersji PS4 kontra PS5? Nie trzymamy dłużej w niepewności, zerknijcie poniżej. Zmiany widać gołym okiem, oczywiście na korzyść wersji na najnowszą konsolę Sony.

Nowa wersja Final Fantasy VII na PlayStation 5 prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Ciekawe, jak wypadną postacie Yuffie i Sonona. Widać, że Square nie idzie prostą drogą, chcąc oferować jedynie usprawnioną wersje popularnej w latach 90. gry. Remake to zdecydowanie coś więcej w przypadku tej produkcji.

Ukłonem w stronę gracza jest też bez wątpienia fakt, że producent postanowił bez dodatkowych opłat udostępnić upgrade do wersji PS5 – Zwykle gracze muszą za coś takiego dopłacić nawet 40-50 zł.

Szkoda natomiast, że nie dowiedzieliśmy się więcej o kontynuacji Final Fantasy VII: Remake. Zapewne tutaj Square czeka na większe wydarzenie typu E3. Czas pokaże, czy to będzie tegoroczna edycja.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się