Nowe informacje o Final Fantasy XV zaskakują

Wiele wskazuje na to, że kolejna część serii od Square-Enix będzie w większym stopniu grą akcji niż RPG.

Zmianie ulegnie przede wszystkim walka, która tym razem będą zdecydowanie bardziej dynamiczna. Twórcy zapewniaj, że rozgrywka będzie płynnie przechodzić z widoku pola akcji do potyczki z przeciwnikami. W trakcie pojedynków sterować będziemy mogli zarówno głównym bohaterem księciem Noctisem jak i innymi postaciami. Możliwe ma być także dokonywanie kombinacyjnych (łączonych) ataków, wraz z naszym towarzyszem/towarzyszką.


Wydaje się wiec, że cykl Final Fantasy ewoluuje i tym razem gra w większym stopniu będzie nagradzać refleks, aniżeli nasze taktyczne zdolności. Model rozgrywki ma przypominać ten znany z Kingdom Hearts. Akcje ukazana będzie bowiem z perspektywy trzeciej osoby. Wielowątkowa fabuła koncentrować ma się wokół konfliktu, wywołanego najazdem  Imperium Niflheim. Tytuł został zapowiedziany na konsolę PlayStation 4 oraz Xbox One, światowa data premiery planowana jest na 2014 rok.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet