Nowa wersja PS Vity. Zobacz, kiedy trafi do Europy i czym różni się od starych modeli!

Dodatkowy gigabajt pamięci, mniejsza waga oraz dłużej trzymająca bateria. Co jeszcze dostaniemy w odświeżonej Vicie?

Nowy model PlayStation Vita wpadnie szturmem na rynek europejski już 7 lutego – potwierdziło Sony. Wtedy to handheld zadebiutuje w Wielkiej Brytanii, w cenie około 180 funtów. W złotówkach wychodzi lekko ponad 920 zł.


Odświeżony handheld (o oznaczeniu PCH-2000) będzie przede wszystkim cieńszy o 20 procent od obecnych modeli. Wysokość konsolki to zaledwie 15 mm. Przełoży się to naturalnie na wagę urządzenia. PS Vita Slim waży 219 g, czyli o 15 proc. mniej niż Vity, które teraz dzierżymy w dłoniach.

PS Vita Slim – unboxing w wykonaniu serwisu IGN

Maniaków długich rozgrywek ucieszy zapewne to, że Sony postanowiło zwiększyć żywotność baterii w nowym modelu. Ponoć będziemy mogli grać teraz nawet sześć godzin bez ładowania sprzętu.

I na koniec najważniejsze – ekran OLED nie będzie montowany w odchudzonych wersjach. Zastąpi go dotykowy wyświetlacz LCD, dysponujący rozdzielczością 960×544 pikseli, które wyświetla w 16 milionach kolorów. Dodatkowo nowa Vita otrzyma wbudowany gigabajt pamięci, na którym zapiszemy stany gier oraz mniejsze aplikacje.

Jaka jest różnica miedzy OLED a LCD w praktyce?

Przypominamy, że po raz pierwszy Vita z numerem PCH-2000 została pokazana w ubiegłym roku, podczas targów Tokyo Game Show. Japończycy już na niej grają, w końcu przyszedł czas na Europę!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet