Nowa wersja PS Vita zostanie zapowiedziana we wrześniu?

Najpierw Project Morpheus, później PlayStation 4 NEO, czyżby kolej na PS Vita Trinity?

Internet zaczyna rozgrzewać nowa plotka dotycząca konsol PlayStation. Tym razem informacje dotyczą zapomnianej przez wielkich deweloperów PS Vita, która być może jednak nie została zapomniana przez samo Sony. W tej małej platformie drzemie ogromny potencjał, co pokazało kilka gier tuż po jej premierze (choćby Uncharted: Złota Otchłań czy Gravity Rush), lecz bez odpowiedniego wsparcia nawet najlepszy sprzęt jest skazany na porażkę.


Czyżby PS Vita miała powrócić do życia i stanąć u boku PlayStation 4 NEO? Na forum NeoGAF pojawiły się dokumenty z Federalnej Komisji Łączności, które mają sugerować, że Sony przygotowuje nową wersję handhelda, w którym zostanie wykorzystany sieciowy chip 5Ghz.

Gracze znaleźli już nawet nazwę dla potencjalnej, nowej wersji konsoli. Skoro mieliśmy już Project Morpheus (przechrzczony na PlayStation VR), będziemy mieli PlayStation 4 NEO, to może nadeszła pora na PS Vita Trinity? Idąc tropem Matrixa, wszystko jest możliwe.

Zaczęto również spekulować, kiedy rzekoma konsola miałaby zostać ujawniona światu. Tutaj daleko szukać nie trzeba, ponieważ Sony osobiście potwierdziło, że 7 września w Nowym Jorku zorganizuje imprezę PlayStation Meeting. Wszyscy spodziewają się, że właśnie tam zobaczymy po raz pierwszy PS4 NEO, lecz kto wie, czy nie będzie dodatkowej niespodzianki w postaci odświeżonej wersji PS Vita.

Wierzycie w to, że Sony może nas aż tak bardzo zaskoczyć? Wszystko grubymi nićmi szyte…

PlayStation 4 NEO – wrześniowa prezentacja konsoli coraz bardziej pewna

Na początku tygodnia dotarła do nas nieoficjalna informacja, według której japoński producent przedstawi światu PlayStation 4 NEO w przyszłym miesiącu – 7 września. Taką datę wskazywał francuski Gameblog, powołując się na własne źródła. Serwis podał nie tylko datę prezentacji sprzętu, lecz również miejsce – Nowy Jork.

Wczoraj dostaliśmy potwierdzenie, że 7 września w Nowym Jorku rzeczywiście dojdzie do wydarzenia organizowanego przez Sony. Firma zaczęła bowiem rozsyłać specjalne zaproszenia na imprezę PlayStation Meeting. Oczywiście nie wiemy, czy podczas spotkania zobaczymy PS4 NEO, lecz jest na to spora szansa.

Po pierwsze – trzy lata temu podczas PlayStation Meeting ujawniono obecne PS4 i miało to miejsce również w Stanach Zjednoczonych. Po drugie – prezentacja nowej wersji konsoli jest dla Sony niezwykle ważnym wydarzeniem, zatem nic dziwnego, że firma chce to zrobić (prawdopodobnie) na dedykowanej ku temu imprezie, a nie podczas Tokyo Game Show, gdzie PS4 NEO będzie po prostu jedną z wielu nowości zaprezentowanych na targach. Wiadomo, że NEO nawet na TGS-ie przyciągnęłoby oczy całego świata, lecz możliwe, że Sony zamierza zająć się w Tokio przede wszystkim grami oraz PlayStation VR.

PlayStation Meeting
PlayStation Meeting

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

48 Shares
Share48
+1
Tweet