Nowa konsola Xbox – premiera przed PS5. Tak uważa znany analityk

Kolejna generacja konsol to temat coraz częściej pojawiający się w branżowych mediach. Premiera PS5 jest przewidywana na 2020 rok, lecz zanim do niej dojdzie, na rynku pojawi się nowa konsola Xbox, która znana jest obecnie jako Xbox Scarlet.

W tym roku Microsoft miał wiele niespodzianek podczas targów E3 2018, lecz chyba najciekawszą z nich – i zarazem mało oczekiwaną – było oficjalne wspomnienie o tym, że nowa linia sprzętów już się robi. Sam szef marki Xbox, Phil Spencer, mówił podczas konferencji Microsoftu na E3 2018, że Amerykanie pracują nad kilkoma nowymi konsolami. Nowe usługi streamingu rozgrywki mają natomiast zapewnić graczom nowy standard jakości i pozwolić uzyskać konsolową jakość na każdym urządzeniu, nawet smartfonie czy tablecie.

Xbox Scarlet stanowi nazwę kodową nowej konsoli, a wspomnienie o tym, że powstaje kilka sprzętów jednocześnie, sprowadzi się prawdopodobnie do tego, że Microsoft zaoferuje kilka wersji platformy wzorem obecnych Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X.

Nowy Xbox i PS5 – kiedy premiera?

Jeśli chodzi o nowe sprzęty Microsoftu oraz Sony, najczęściej szacuje się, że pojawią się one na rynku w 2020 roku. Niektórym może wydawać się, że to zbyt szybko – biorąc pod uwagę nieodległą jeszcze premierę Xbox One X – lecz według obserwatorów branży i analityków, to najpewniejsza data.

Michael Pachter z firmy analitycznej Wedbush Securities uważa dodatkowo, że Microsoft będzie chciał wejść do sklepów z nową konsolą jako pierwszy.

Jestem pewien, że Microsoft planuje premierę jako pierwszy i jestem równie pewny, że nowa konsola Xbox będzie kompatybilna wstecz z każdym oprogramowaniem Xbox One X – powiedział Pachter podczas rozmowy z GamingBolt. – Zgadzam się, że może być to trudne do przyjęcia dla osób, które kupiły Xbox One X, lecz powinny one wiedzieć nowy sprzęt na horyzoncie. Domyślam się, że Microsoft zamierza wystartować w 2020 roku, ale jeśli okaże się, że Sony również celuje w tę datę z premierą PS5, amerykańska konsola zadebiutuje wcześniej – sądzi analityk.

Nowy Xbox Scarlet to całkowicie nowa konsola?

jeszcze podczas czerwcowych targów E3 2018 serwis Thurrot tak pisał o nadchodzącej generacji: Microsoft planuje wydanie następnej konsoli Xbox na rok 2020. Ale co bardziej interesujące, Microsoft opisuje “Scarlett” jako rodzinę urządzeń; co oznacza, że ​​możemy zobaczyć wiele elementów sprzętu wydanych we wspomnianym roku.

Thurrot również ma świadomość, że data premiery nowej konsoli Xbox może wydawać się względnie bliska biorąc pod uwagę fakt, że Xbox One X wystartował w zeszłym roku. Lecz Microsoft agresywnie idzie naprzód ze sprzętem w przestrzeni konsolowej i chce wstrząsnąć branżą – czytaliśmy na łamach serwisu, który przyznawał również: Ale nie wiemy, czy jest to zupełnie nowy zestaw urządzeń, czy po prostu bardziej “potężny” Xbox One, który będzie ponownie w pełni kompatybilny z obecną zawartością.

Thurrot skłania się ku scenariuszowi, że nowa rodzina Xbox Scarlet będzie w pełni kompatybilna z obecnymi grami, lecz posiadała bardziej zaawansowane funkcje, w tym integracją z przyszłymi usługami streamingowymi Microsoftu.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.