Nowa gra twórców Left 4 Dead prezentuje się obiecująco

Turtle Rock Studios, udostępniło gameplay swojego sieciowego FPS’a – Evolve.

Cechą odróżniającą tą produkcję od innych shooterów, nastawionych na tryb multiplayer, jest jej asymetryczny charakter. Mianowicie pozycja będzie koncentrowała się na zmaganiach czteroosobowej drużyny z potężnym przedstawicielem obcej rasy (m.in. Goliathem). Gracze będą mogli się wcielić w obie strony konfliktu. Wybierając ludzi, dokonamy także wyboru klasy postaci: Trappera, Supporta, Assulta bądź Medica. Niezwykle ważna ma być kooperacja przedstawicieli różnych profesji.

Jeszcze bardziej ciekawe wydaje się być sterowanie Goliathem. Warto nadmienić, że nie będzie to jedyny typ bestii, jaką przyjdzie nam pokierować. Twórcy nie zdradzili jednak żadnych informacji na temat pozostałych gatunków. W trakcie pojedynku obcy będzie ewoluował, przeobrażając się w coraz to bardziej potężne formy. W wyniku polowania na zwierzęta znajdujące się na określonym obszarze, zyskamy nowe umiejętności. Chociażby zdolność wykorzystywania w walce ognistego oddechu. Nie sposób odmówić autorom tytułu nowatorskich pomysłów, które przełamują rutynę większości dostępnych gier FPS.


Premiera zapowiadana jest na jesień 2014 roku, na: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One:

Evolve korzysta z technologii CryEngine, studia Crytek. Wykorzystanej m.in. w grze Crysis:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet