Nowa aktualizacja Xbox One będzie ogromna. Wsteczna kompatybilność na początek

Microsoft przypomina, że w listopadzie dostaniemy spory update systemu. Co przyniesie ze sobą nadciągająca aktualizacja Xbox One?

Przede wszystkim otrzymamy zapowiadaną szumnie funkcję wstecznej kompatybilności, która umożliwi uruchamianie na XOne wybranych gier z X360. Na start będzie to 100 tytułów, lecz w następnych miesiącach lista rozrośnie się o kolejne pozycje.


Microsoft obiecuje również odświeżone menu Home, które stanie się bardziej przejrzyste oraz pozwoli szybko sprawdzić, w jakie gry bawią się aktualnie nasi znajomi. Oprócz tego otrzymamy szybszy dostęp do aplikacji czy publikowania gameplay’ów.

Dalej firma wspomina o odświeżonym Store (łatwiejsze zakupy), poprawionym OneGuide (najpopularniejsze seriale TV na wyciągnięcie ręki) czy sekcji Community (sprawdzimy aktywność innych osób w Xbox Live). Do tego dochodzi nowy Guide, który otworzymy teraz dwukrotnie przyciskając guzik Xbox na padzie.

Aktualizacja trafi do wszystkich graczy w listopadzie, a wcześniej zostanie przetestowana przez niektórych w ramach programu Xbox One Preview.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet