PS4 i Game Boy w tyle. Mamy nową trzecią najlepiej sprzedającą się konsolę wszech czasów

Nintendo Switch zdeklasował konkurencję. Sprzęt przebił PS4 i Game Boy
Newsy PS2 Switch

Król jest jeden, ale trzecie miejsce na podium zajął nowy sprzęt. Nintendo Switch okazał się 3. najlepiej sprzedającą się platformą w historii.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów! Z drugiej jednak strony zainteresowaniem “pstryczkiem” słabnie i raczej nie zapowiada się na to, aby konsola mogła osiągnąć kolejny kamień milowy w swej historii.

Nintendo Switch wygrał z PS4 i Game Boyem

To chyba było wiadome od samego początku. Nowe sprawozdanie finansowe Nintendo daje bardzo ciekawy pogląd na sytuację wśród “topowych” konsol gamingowych w historii. Otóż najbardziej aktualne dane głoszą, iż hybrydowy sprzęt od “wielkiego N” sprzedał się już w liczbie ponad 122 milionów sztuk. To dużo? To bardzo dużo, nawet jak na dość leciwy, bo 6-letni, sprzęt.

W każdym razie taki wynik jest imponujący z jeszcze innego względu. Otóż pod kątem sprzedanych egzemplarzy Switch przebił PS4 (117 mln sztuk) i Nintendo Game Boy (118 mln). Oznacza to, że Switch stał się trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Tuż przed nim jest Nintendo DS (154 mln sztuk) i PlayStation 2 (155 mln sztuk). Czy Nintendo może pobić własny hit, a już szczególnie bestseller Sony? Jest to bardzo wątpliwe, ale niekoniecznie niemożliwe.

Problem w tym, że Switch sprzedaje się coraz gorzej, co raczej nie powinno zaskakiwać. Konsola na wiele lat, ukazało się na nią wiele tytułów, a nawet jak na Nintendo jest to zdecydowanie przestarzały sprzęt. Szczególnie teraz, w obliczu konkurencji ze strony Xbox Series X i S (z czego druga konsola kosztuje podobnie do “pstryczka”) i PlayStation 5. Choć plotek o następcy jest sporo, na razie nie wygląda na to, aby Nintendo miało szykować się do jakiejkolwiek zapowiedzi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie