Nightingale zaprezentowane na zwiastunie z rozgrywką. Nowa marka byłych pracowników BioWare

Nighingale-PG-zwiastun
Newsy PC

Nightingale zapowiada się na niezwykle ciekawą wariację utrzymaną w gatunku gier survival. Tym razem jednak z intrygującym twistem fabularnym.

O tym, że Maria Skłodowska-Curie wystąpi w grze wideo, pisaliśmy już jakiś czas temu. Nighingale dostało pierwszy materiał na The Game Awards 2021 i z miejsca przykuło naszą uwagę. No bo to przecież wiktoriańsko-steampunkowy świat, który zaoferuje nam nie tylko survival. Choć, muszę przyznać, sama rozgrywka opiera się przede wszystkim na ideach zaczerpniętych z gatunku survivali.

Naszym zadaniem będzie przemierzanie autorskiego świata i zdobywanie surowców oraz rozbudowywanie naszej bazy. Naszymi kompanami zostaną znane postacie historyczne, jak choćby wspomniana Maria Skłodowska-Curie. Możemy spodziewać się dużej ilości walki i sporych, dość pokracznych stworzeń, które będziemy musieli pokonać. Sam styl artystyczny zapowiada się na prawdzwią ucztę dla oczu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie