Premiera Nightingale opóźniona. Survival współtwórców Mass Effect przechodzi na Unreal Engine 5

Nightingale - premiera opóźniona. Twórcy przechodzą na Unreal Engine 5
Newsy PC

Nightingale to produkcja survivalowa przygotowywana przez byłych pracowników BioWare. Gra miała ukazać się we wczesnym dostępie jeszcze w czwartym kwartale tego roku, ale tak się jednak nie stanie.

Inflexion Games potwierdziło, że tytuł zadebiutuje dopiero w pierwszej połowie 2023 roku. Decyzja o opóźnieniu wynika z faktu, że gra przechodzi na Unreal Engine 5, co może pochłonąć trochę czasu. Twórcy chcą też doszlifować swój projekt i zaprezentować graczom udaną produkcję.

Podjęliśmy trudną decyzję o opóźnieniu wczesnodostępowej premiery Nightingale do pierwszej połowy 2023 roku. Więcej wieści na temat konkretnych terminów podamy w późniejszym czasie.
Decyzja ta wynika z dwóch powodów: Pierwszym z nich jest aktualizacja do Unreal Engine 5. Po zapoznaniu się z potencjałem, jaki ma do zaoferowania UE5, zdecydowaliśmy się na aktualizację już teraz, zamiast czekać do czasu po premierze.
Po drugie, Inflexion Games jest zobowiązane do dostarczenia najlepszych możliwych doświadczeń i spełnienia obietnicy tego, co świat Nightendal ma do zaoferowania graczom. Aby to osiągnąć, dodatkowy czas pozwoli zespołowi na wprowadzenie kluczowych poprawek, ulepszenie zawartości i dopracowanie rozgrywki.

Fragment ogłoszenia Inflexion Games

Nie ujawniono konkretnej daty premiery. Inflexion Games ma podzielić się kolejnymi szczegółami w nadchodzących miesiącach, więc warto uzbroić się w cierpliwość.

Nightingale to steampunkowy survival, który wyróżnia się kilkoma nietypowymi dla tego gatunku pomysłami, w tym oddanie w ręce graczy możliwości samodzielnego „kształtowania” odwiedzanych światów. Warto też dodać, że w grze pojawi się… Maria Skłodowska-Curie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie