“Nie widzę progresu w produkcji popularnych gier”

Znany producent skomentował obecny stan branży. Ma rację?

Warren Spector udzielił niedawno wywiadu serwisowi Gamastura. Twórca takich gier jak Deus Ex oraz System Shock stwierdził, że w najnowszych grach nie widzi postępu w porównaniu do tych produkowanych przed kilkoma laty.

Nie wierzę, że to mówię, ale jeśli chodzi o popularne gry, to nie widzę dużego progresu. Zdaje się, że obecnie dostajemy tylko ładniejsze wersje gier, w które graliśmy wiele lat temu – twierdzi Spector.

Na szczęście jest jeszcze segment gier indie, gdzie ludzie próbują robić coś nowego. Sam widzę wiele możliwości, które mogą przenieść gry na kolejny poziom. Dla mnie na przykład takim poziomem są bardziej rozbudowane charaktery. Mamy obecnie bardzo dobrą sztuczną inteligencję przeciwników podczas walki, ale poza nią – w interakcji z innymi graczami czy postaciami, tego nie ma. Nie zrobiliśmy zbyt wiele jeśli chodzi o rozmowy, pokazywanie emocji i relacji między postaciami w grze. Mam nadzieję, że uda mi się tym pobawić – dodaje na koniec producent.

Co sądzicie o wypowiedzi Spectora? Ma rację, że gry obecnej generacji nie są wcale przełomowe, a zwyczajnie tylko lepszymi graficznie produkcjami sprzed lat?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

35 Shares
Share35
+1
Tweet