„NFT to oszustwo”. Tak twierdzi jedna z największych platform z grami

Ubisoft Quartz NFT - grafika
Technologie

Popularna platforma z grami indie zajęła własne stanowisko na temat NFT. Ostatnio popularny temat został krótko przez nich podsumowany.

NFT doprowadzają też do „destrukcji planety”. Twórcy platformy raczej nie pozostawili nam pola do domysłów na temat możliwości wprowadzenia przez nich niewymienialnych tokenów.

Itch.io krytycznie o NFT

Itch.io jest jedną z największych platform z grami. Znajdziemy tam mnóstwo pozycji indie różnego rodzaju. Całość stanowi alternatywę choćby Steam przeznaczoną dla „domorosłych” twórców gier wideo. Właściciele platformy postanowili wystosować oświadczenie dotyczące stosunku do popularnych w ostatnich czasie NFT.

Niewymienialne tokeny od niedawna stały się niezwykle kontrowersyjną, ale również popularną ideą wśród twórców związanych z branżą gier wideo. Tacy giganci jak Atari, Nintendo, Ubisoft czy Konami rozważają albo wprowadzają nowe rozwiązanie, które docelowo ma przynieść im większe zyski. Itch.io nie pozostawia złudzeń, że niewymienialne tokeny są, ich zdaniem, złem wcielonym.

NFT to oszustwo. Jeśli uważasz, że są one legalnie użyteczne do czegokolwiek innego niż wyzyskiwanie twórców, oszustwa finansowe i destrukcja planety, prosimy, abyś przewartościował swoje wybory życiowe.

– wyjaśniają właściciele itch.io na Twitterze

Trzeba przyznać, że mają w tym sporo racji. Pomińmy może wykorzystywanie i inwestycję w NFT ze względów etycznych. Faktem jednak jest, iż tokeny przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych, są świetnym pretekstem do przekrętów (lub są nimi same w sobie) i powodują dość skrajne emocje wśród społeczności.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie