Netflix ma złe wieści dla fanów Stranger Things i Wednesday

Netflix ma złe wieści dla fanów Stranger Things i Wednesday | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Kiedy premiera Stranger Things 5 i Wednesday 2? Wedle planów Netflix, raczej nie w tym roku. Fani muszą niestety uzbroić się w cierpliwość.

Niedawno głośno było o rozpoczęciu produkcji kolejnego już sezonu Stranger Things. Hitowa seria ma powrócić z 5. sezonem, który zarazem będzie jej ostatnim. Wydawać by się mogło, że debiut w 2024 roku nie jest wcale wykluczony, ale jednak nie – już jest. Oficjalnie.

Netflix przesuwa premierę Stranger Things 5 i Wednesday 2

Jak donosi portal Deadline, światowy gigant streamingowy przekazał wieści dotyczące planów premier na 2024 rok. Wśród nich nie da się znaleźć czegokolwiek na temat piątego sezonu Stranger Things. Oznacza to, że produkcja musiała zaliczyć opóźnienie i na pewno przed 2025 rokiem nie zadebiutuje. Jest to najpewniej efekt głośnych strajków w Hollywood (które na szczęście minęły) oraz zwiększenia budżetu i liczby efektów specjalnych, których dopracowanie również ma zająć sporo czasu.

Jedyny serial, który mógł zdeklasować hitowe Stranger Things, również nie powróci w tym roku. Wednesday z 2. sezonem wyleciała z planów platformy, więc i ta produkcja może najwcześniej ukazać się w 2025 roku. Zawsze też istnieje szansa, że ukażą się później, o ile twórcom na drodze staną kolejne przeciwności losu. Mimo to warto czekać, bo kontynuacja Wednesday ma być znacznie bardziej „horrorowa” niż pierwszy sezon.

Na liście produkcji, które nie trafią do widzów w 2024 roku, jest wiele innych tytułów. Słodkie Magnolie, Ginny & Georgia czy Virgin River to tylko część z nich. Na pocieszenie dostaniemy za to nowy sezon Squid Game, Emily w Paryżu, Cobra Kai czy Nocnego Agenta.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie