Drugi sezon Wednesday ma być bardziej jak horror. „Jest o wiele więcej akcji” – mówi gwiazda

Wednesday z 2. sezonem niczym horror | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Jenna Ortega uchyliła rąbka tajemnicy na temat tego, czego spodziewać się możemy po 2. sezonie Wednesday. Jej zdaniem będzie bardziej filmowo i horrorowo.

Już pierwszy sezon Wednesday Netfliksa ze zrozumiałych powodów czasami zahaczał o horror, choć zdecydowanie bardziej w wersji „lite”. Serial jest w końcu przeznaczony dla widowni od 14 roku życia, choć wiadomo, że jego twórca – Tim Burton – bardzo lubuje się w estetyce grozy. Teraz jednak główna gwiazda produkcji, Jenna Ortega, wypowiedziała się w sprawie 2. sezonu, który powoli powstaje.

Otrzymałam kilka scenariuszy na drugi sezon i zdecydowanie skłaniamy się ku nieco większemu horrorowi. To naprawdę, naprawdę ekscytujące, ponieważ przez cały serial Wednesday tak naprawdę nigdy się nie zmienia i to jest w niej wspaniałe.

– mówiła Ortega (za Deadline)

To jednak nie wszystko. Zdaniem aktorki możemy spodziewać się więcej akcji. To akurat dość zrozumiałe, bo Netflix z pewnością sypnął większym budżetem na 2. sezon. Fani doczekać się mają „świetnych one-linerów” i faktu, że wszystko „jest większe”. Do tego każdy odcinek „trochę bardziej będzie przypominał film”, choć nie do końca jest jasne, co miała przez to na myśli.

Produkcja na planie 2. sezonu Wednesday ruszyć ma już w kwietniu bieżącego roku. Na razie nie znamy potencjalnego terminu premiery. Mimo wszystko to nie jedyna rzecz związana z tym uniwersum, jaka powstaje w Netfliksie. Fani mogą podobno liczyć na spin-off z Wujem Festerem w roli głównej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie