Nawet 40 nowych gier dla abonentów Netflix w 2023 roku. 70 tytułów w planach

Netflix doda nawet 40 nowych gier w 2023 roku. Ambitne plany firmy
Mobile Newsy

Netflix stawia na gry i widać to po katalogu produkcji mobilnych, ale i w planach streamingowego molocha. Firma chce wydać kolejne 40 pozycji w 2023 roku.

To Netflix ma gry?!” – czytam praktycznie pod każdym wątkiem o nowych grach w ofercie Netfliksa. Okazuje się, że wiele osób do tej pory nie wie, do czego mają gwarantowany dostęp. Oczywiście nie są to tytuły, o jakich zapewne marzyliście, a produkcje mobilne. Oferta mimo wszystko cały czas jest rozbudowywana, a firma nie zamierza spocząć na laurach i zagwarantować dostęp do jeszcze większego katalogu. Wiemy, że w 2023 roku możemy liczyć na parę produkcji ekskluzywnych, w tym gry Ubisoftu wraz z poboczną odsłoną Assassin’s Creed.

Netflix i coraz więcej gier

Jak czytamy na oficjalnym blogu firmy, Netflix planuje wydać kolejne 40 gier w 2023 roku. Wszystkie mają zawierać się w ich ofercie dostępu do gier mobilnych bez reklam i płatności dzięki mobilnej aplikacji serwisu streamingowego. Mowa o wersjach apki zarówno na iOS, jak i urządzenia z Androidem. To jednak nie koniec, bo 40 gier to ledwo preludium do tego, co ma nastąpić w dalszej przyszłości.

Gigant streamingowy od dłuższego czasu nie ukrywa, że bardzo mocno przygląda się rynkowi gier wideo i chciałby sam w niego wejść i to ze znacznie większymi tytułami. Firma już teraz tworzy przeznaczoną na VR adaptację Stranger Things, ale ich własne studio chciałoby najpewniej mocniej zaznaczyć swoją obecność w tym sektorze. Prezes spółki już jakiś czas temu mówił o “definitywnej grze Stranger Things“. Ciekawostką jest fakt, iż firma nie pracuje już nad 55 grami, a nad… 70. Tyczy się to jednak nie tylko ich gier oryginalnych, ale również planów wydawniczych.

Wydaliśmy 55 gier, około 40 kolejnych planujemy wydać w tym roku, a 70 jest w trakcie opracowywania przez naszych partnerów. Do tego dochodzi 16 gier opracowywanych obecnie przez nasze wewnętrzne studia gier. Naszym celem jest stworzenie szerokiego portfolio gier – w różnych gatunkach i formatach – ponieważ wierzymy, że każdy może znaleźć radość w grach, jeśli odkryje tę (lub wiele innych!), która jest dla niego odpowiednia.

– czytamy na blogu

Wiemy już, że kolejną grą powstałą we współpracy z Ubisoft jest Mighty Quest: Rogue Palace. Trafić ma ono do subskrybentów 18 kwietnia 2023 roku. Powstaje również tytuł oparty na licencji reality-show Too Hot to Handle: Love is a Game. Gra również ma ukazać się w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie