Netflix znika z kolejnych telewizorów. Aplikacja już nie zadziała

Netflix nie będzie działać na tych telewizorach | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale Technologie

Netflix oficjalnie kończy wsparcie dla starszych telewizorów z protokołem komunikacyjnym SSLv3. Oznacza to, że nowa wersja aplikacja nie odpali się już posiadaczom tych telewizorów.

Netflix w swoim ogłoszeniu jest dość mało konkretny, bo nie podzielono się nawet oficjalną listą urządzeń, które nie będą już wspierane. Zamiast tego abonenci zachęcani są do sprawdzania na oficjalnej stronie platformy, które modele nadal są wspierane.

Netflix znika z kolejnych telewizorów

Najpopularniejsza w naszym kraju platforma streamingowa w styczniu bieżącego roku opuściła szereg urządzeń. Kompletną ich listę znajdziecie w tym miejscu, ale cała sytuacja dotyczyła wyłącznie modeli marki Sony. Teraz wraca jednak temat ubiegłorocznej zapowiedzi. Wtedy Netflix potwierdził opuszczenie starszych modeli telewizorów, głównie ze względu na brak wsparcia jednego z kluczowych protokołów. W tamtym momencie chodziło głównie o rynek Stanów Zjednoczonych, ale teraz nowa aktualizacja trafia do kolejnych krajów europejskich. Nie wiemy, kiedy zostanie wprowadzona w naszym kraju.

Jak donosi serwis RTL, Netflix rezygnuje ze wsparcia starszych modeli telewizorów. Kolejni klienci włączają aplikację na Smart TV, aby ujrzeć komunikat “Twój telewizor nie jest już kompatybilny”. Dotyczy to urządzeń opartych na protokole komunikacyjnym SSLv3, który nie jest już wspierany. Stwarza to zagrożenie dla użytkowników, choćby natury hakerskiej.

Te urządzenia są starsze i dlatego istnieje większe ryzyko, że będą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników

– przyznaje redakcji RTL platforma

Dotknięte są telewizory tak popularnych marek jak Samsung, Panasonic, Hitachi i Sony. Tak naprawdę każdy, kto korzysta z systemu zabezpieczeń SSLv3, zostanie odcięty od dobrodziejstw platformy. Jeśli Wasz model również nagle zakończy odtwarzanie treści z Netfliksa, pozostają dwa wyjścia. Możecie przesyłać treści bezpośrednio z telefonu albo kupić specjalną przystawkę w rodzaju Google Chromecast czy Amazon Fire TV. Nie trzeba od razu kupić nowego telewizora, ale jeśli i tak mieliście to zrobić, warto rzucić okiem na nasze poradniki zakupowe.

Źródło: RTL

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie