Need for Speed – profesjonalny fotograf chciał uchwycić realizm gry. Udało się?

Zobaczcie kilka zdjęć, które zostały pstryknięte na wirtualnych ulicach.

Gdy twórcy Need for Speed poprosili mnie o wykonanie zdjęć wirtualnego miasta Ventura Bay, sądziłem, że będzie to kaszka z mleczkiem. Myliłem się, i to bardzo. Było to niezwykle trudne wyzwanie, ale jednocześnie dostarczyło mi masę frajdy – wyznaje fotograf Larry Chen na oficjalnej stronie Need for Speed.


Artysta robił już zdjęcia wszystkim możliwym rodzajom aut w wielu zakątkach globu, lecz po raz pierwszy przyszło mu wykonać takie zadanie w cyfrowym świecie. Wybrał zatem wirtualne auto, zmodyfikował je wedle uznania i przemierzył dzielnice Ventura Bay (wszystkie sześć opisaliśmy tutaj), by znaleźć najlepsze ujęcia.

Następnie musiałem odpowiednio ustawić auto i wybrać dobrą perspektywę, z której zrobiłem zdjęcia stojącego w miejscu pojazdu – nie odbyło się to jednak tak, jak robię to zazwyczaj. Zamiast chodzić po ziemi z aparatem, miałem w ręku kontroler, za pomocą którego dokonywałem niewielkich zmian w kadrze – wspomina swoje nietypowe zlecenie.

– Ostatecznie byłem bardzo zadowolony ze swojej pracy. Zrobiłem, co mogłem, żeby sfotografować przepięknie odwzorowane maszyny, jakby stały przede mną prawdziwe auta. Sądzę, że wynik jest niezwykle realistyczny – twierdzi fotograf. Wy też tak uważacie? Zapraszamy do galerii!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

219 Shares
Share219
+1
Tweet