O co chodzi w nowym Need for Speed, czyli fabuła w nadchodzących wyścigach

Nowy materiał od Electronic Arts.

Elektronicy wypuścili kolejny zwiastun Need for Speed Payback, który powinien rozwiać kilka wątpliwości odnośnie fabuły. Ta nie wydaje się być przesadnie skomplikowana, lecz w końcu mamy do czynienia z wyścigami, a nie grą RPG.

Fabularnie NfS Payback skupi się na działalności kartelu Familii, działającego w mieście Fortune Valley, wzorowanym na Las Vegas. Twoja ekipa ponownie łączy siły, by zemścić się na Familii, podstępnym kartelu rządzącym kasynami, przestępczym podziemiem i skorumpowanymi glinami w mieście – tłumaczą Elektronicy.

Poznamy trzech bohaterów: Tylera, Maca oraz Jessa. Znajomi spotykają się po latach i mają niewyrównane rachunki (nie, nie za prąd i gaz) ze wspomnianą organizacją oraz miejscową policją. Zaczyna się zatem wielka zadyma, podczas której nasi bohaterowie wystartują w kolejnych wyścigach, zdobywając punkty reputacji. Oprócz tego będą inne wyzwania, jak np. kradzieże samochodów czy bitwy samochodowe.

Premiery gier (9-15 października 2017). Koniec pewnej epoki w CoD, II wojna światowa, mocny horror…

Need for Speed Payback wyląduje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w listopadzie tego roku. Dokładna data premiery to 10 dzień wspomnianego miesiąca. Tytuł powstaje pod skrzydłami studia Ghost Games.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.