Need for Speed Most Wanted na Unreal Engine 5 wygląda świetnie

Need for Speed Most Wanted na Unreal Engine 5 wygląda zjawiskowo
Newsy PC

Need for Speed Most Wanted to jedna z najbardziej uwielbianych części kultowej serii. Teraz możecie zobaczyć jak prezentuje się na Unreal Engine 5.

NFS ma za sobą dość wyboistą historię. Niedawno wydany Unbound dla wielu okazał się świetną grą, ale sporo graczy nie mogła się do niego przekonać. Być może kolejną część od Criterion udowodni im, że w serii NFS drzemie jeszcze potencjał. Póki co, możemy skupić się na tym, co za kulisami robią fani.

Need for Speed Most Wanted na Unreal Engine 5!

Niedawno w sieci pojawiły się nieoficjalne pogłoski, jakoby Most Wanted mogło otrzymać nową, odświeżoną wersję. Nie wiemy, ile w tym prawdy, ale reboot z 2015 roku zdecydowanie nie nasycił fanów. Jeżeli więc nie możecie doczekać się potencjalnej zapowiedzi (o ile ona w ogóle kiedyś się wydarzy), zdecydowanie warto rzucić okiem na projekt od fana.

Jeden z graczy własnoręcznie przenosi Need for Speed Most Wanted na Unreal Engine 5. Udostępniony film pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry, więc nie można tam liczyć na fajerwerki. Jednak oświetlenie, cienie, odbicia, a przede wszystkim sam samochód robią bardzo dobre wrażenie. Projekt korzysta z Chaos Vehicle System i FMOD (dzięki temu drugiemu mamy naprawdę wysokiej klasy odgłosy samochodu). Gra ma wyglądać jeszcze lepiej, ale przed twórcą wiele pracy.

Od całości zdecydowanie odstają tekstury, które wydają się niemal porównywalne z oryginalnymi z 2005 roku. Jeżeli tylko uda się podbić ich rozdzielczość, efekt będzie nawet jeszcze lepszy. Nie spodziewajcie się, że kiedyś zagracie w tę wersję gry. Z obawy o naruszenie praw autorskich, autor nie zamierza udostępniać projektu szerszej publiczności.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie