Żołnierz strzela do wroga w garażu. Wszędzie pełno krwi - kadr z Nazi Busters

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

Polacy tworzą grę, w której śmieją się z niedoszłego malarza i zarazem zbrodniarza wojennego

Polacy tworzą kolejną, zwariowaną grę. Tym razem projekt jednego ze studiów PlayWay wyraźnie nawiązuje do starszych gier z serii Wolfenstein i Duke Nukem. Poznajcie Nazi Busters.

Ta nietypowa produkcja łączy ze sobą FPS-a, niecodzienny humor, nietypową stylistykę graficzną i klimat II wojny światowej. Poniższe wideo idealnie pokazuje, w jakim kierunku zmierzają jej twórcy. Jest absurdalnie, co przekłada się na spory plus.

Nazi Busters to utrzymana w stylu retro strzelanka FPS opowiadająca alternatywną historię II wojny światowej. Zabijaj hordy nazistów, odkrywaj tajemnice Wunderwaffe, poznaj złowieszczą prawdę kryjącą się za ściśle tajnymi projektami oraz… zdobądź 1000 nazistowskich skalpów!

– czytamy na karcie Steam produktu

Osobiście muszę pochwalić twórców za dość dobrze wykonaną cenzurę. Na powyższym nagraniu nie pojawiają się żadne swastyki, a jedynie emblematy Wehrmachtu (Balkenkreuz). Sama postać zbrodniarza wojennego została pozbawiona charakterystycznego, kwadratowego wąsa. Jak widać, autorzy gry chcą, aby ich produkcja mogła pojawić się na jak największej liczbie rynków.

Twórcy zaplanowali wydanie Nazi Busters w trzecim kwartale 2022 roku. Na ten moment tytuł zmierza jedynie na platformę Steam. Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych informacji o grze, możecie dodać ją do swojej listy życzeń.

W ostatnim czasie dość często na Planecie Gracza pojawiają się nietypowe pomysły pracowników PlayWay. Jeszcze niedawno pisałem np. o symulatorze handlowania niedozwolonymi używkami z umarlakami. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się