Nagrody BAFTA a gry. Baldur’s Gate III i Alan Wake 2 na czele listy nominowanych

Nagrody BAFTA
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Po raz pierwszy w historii opublikowano długą, bo pełną listę gier nominowanych do otrzymania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. W zestawieniu nie zabrakło największych hitów, w tym m.in. Baldur’s Gate III i Alan Wake 2. O zwycięzcach dowiemy się już wkrótce.

Nagrody BAFTA dla gier w 2023 roku

Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej, czyli BAFTA to coroczna impreza przyznawania nagród przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Jest to odpowiednik amerykańskich Oscarów, który w tym roku po raz pierwszy opublikował długą listę nominowanych gier. O ile nagrody dla tej branży były już przyznawane, to tak długi zestaw nominacji jeszcze nie doczekał się publikacji.

60 gier to doprawdy wiele pozycji. Wśród nich znalazły się takie hity, jak choćby Baldur’s Gate III, Alan Wake 2, Diablo 4, Dave the Diver, Cocoon czy… Cóż, niektóre wybory można uznać przynajmniej za kontrowersyjne. Nominację uzyskało Call of Duty: Modern Warfare III (w kategoriach osiągnięcia audio, osiągnięcia technologiczne i multiplayer), Atomic Heart (najlepszy debiut) czy The Texas Chain Saw Massacre w kategorii gier brytyjskich. Pełną listę nominowanych gier znajdziecie tutaj.

Najwięcej nominacji otrzymało Baldur’s Gate III — gra została wymieniona w aż 15 kategoriach. Na drugim miejscu znalazł się Alan Wake 2 z 14. nominacjami, a podium domyka Marve’s Spider-Man 2 z 10. nominacjami. Poza tym nie zabrakło również Hogwart’s Legacy (9 nominacji), Final Fantasy XVI (8) i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (8).

Najlepsze gry z longlisty:

  • Alan Wake 2
  • Baldur’s Gate 3
  • Cocoon
  • Dave the Diver
  • Dredge
  • Hogwarts Legacy
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Marvel’s Spider-Man 2
  • Star Wars Jedi: Survivor
  • Super Mario Bros. Wonder

Jak myślicie, który tytuł zgarnie najwięcej nagród?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie