Popularna gra MMO wkracza w nową erę

Popularna gra MMO wkracza w nową erę
Newsy PC PS4

Sporo zmian dla graczy.

Gaijin Entertainment ogłosiło wprowadzenie aktualizacji 1.71 do War Thunder, popularnego MMO akcji, osadzonego w realiach II Wojny Światowej. Nowy patch, nazwany przez deweloperów Nowa E.R.A., wdraża do rozgrywki m.in.: VI poziom drzewka dla jednostek naziemnych, ponad trzydzieści unikalnych maszyn z różnych okresów XX wieku, dodatkowe lokacje oraz ulepszenia w systemie rozgrywki, takie jak np. widok strzelca samolotu z perspektywy pierwszej osoby.

VI poziom rozwoju, czyli nowoczesne jednostki naziemne

Pojazdy, które trafiły do rozgrywki, to maszyny z lat 60. i 70. XX wieku. Wyposażono je w technologię stosowaną w tamtym okresie przez największe armie świata. Nowa generacja opancerzenia, w tym pancerze reaktywne (ERA), udostępniła graczom czołgi odporniejsze na pociski i rakiety. Stabilizatory dział pozwalają na większą celność w ruchu. Wyrzutnie granatów dymnych, system zawieszenia hydraulicznego i nowe, przeciwpancerne pociski kierowane pozwolą na opracowywanie nowych taktyk. Dzięki Nowej Erze pojedynki najpotężniejszych „żelaznych potworów” będą bardziej dynamiczne i zróżnicowane.

Ponad trzydzieści nowych pojazdów

Pierwsze maszyny VI poziomu to sowieckie T-64A i BMP-1, amerykańskie M60A1 Rise(P) MBT-70, brytyjskie Chieftain Mk.10 i FV102 Striker oraz niemiecki KPz 70. Pozostałe ery otrzymają ponad dwadzieścia nowych czołgów i samolotów. Dzięki aktualizacji 1.71 zobaczymy m.in. XA-38 Grizzly, jednostkę, która trafi na wyposażenie armii USA. „Jankeski” samolot szturmowy wyposażono w działo kal. 75mm, pomocne w walce nawet z najciężej opancerzonymi czołgami. Dodatkowo, w grze pojawi się radziecki dwusilnikowy samolot-amfibia Be-6, uzbrojony w 5 działek kal. 23 mm zamontowanych na trzech wieżyczkach oraz luk bombowy, który zmieści cztery tony materiałów wybuchowych.

Nowa mapa dla czołgów i samolotów

„Nowa E.R.A.” wprowadzi do rozgrywki trzy nowe plansze. Pierwszą z nich jest „Przesmyk Fulda”, zlokalizowany przy wewnętrznej granicy Niemiec, jego centralnym punktem jest pas ziemi dzielący bazy USA i ZSSR. Pola uprawne, stary zamek i otwarta przestrzeń przecinana licznymi elektrowniami wiatrowymi, oferują zróżnicowane strategie – od pojedynków snajperskich po walkę bezpośrednią. Wraz z aktualizacją 1.71 pojawiła się również mapa „Ogród Imperatora”. Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywkę ulokowano w malowniczej japońskiej wiosce, leżącej u podnóża góry. Fani bitew powietrznych, rozgrywanych w trybie realistycznym, zmierzą się ze sobą nad trzecią lokalizacją, „Lasem Hürtgen”, który był świadkiem najdłuższej bitwy sił Stanów Zjednoczonych podczas całej IIWŚ.

Widok z pierwszej osoby

Aby maksymalnie zwiększyć wrażenia z prowadzonych pojedynków, deweloperzy pracujący nad rozwojem War Thundera, , wraz z aktualizacją 1.71 wprowadzili do rozgrywki specjalny tryb pierwszoosobowy. Od teraz wszyscy fani gry mogą kontrolować działka samolotu w ponad pięćdziesięciu maszynach z perspektywy pierwszej osoby. Zupełnie, jakby osobiście zasiadali za sterami broni pokładowej.

Źródło: Materiał producenta

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie