Na PlayStation 4 nie zabraknie nowych gier

Do końca roku Sony planuje wydać ponad 100 tytułów.

Oczywiście należy pamiętać, że w ramach tej liczby mieszczą się również produkcje indie. Niemniej jednak, liczba ta nadal imponuje. To tylko jedna z interesujących informacji, jakie zostały przedstawione prasie w ramach konferencji zorganizowanej w Los Angeles. Mimo faktu, że nie padły szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży PS4, to ze sklepów zniknęły prawie wszystkie dostępne egzemplarze.


Obecnie konsola dostępna jest w 53 krajach, a wkrótce dołączy do nich Japonia. Statystki pokazują również, że przeważająca część konsol w USA jest podpięta do sieci, odsetek ten wynosi aż 90%. Co zaś tyczy się wydanych gier, to największą popularnością cieszy się: Call of Duty: Ghosts, Batllefield 4 oraz FIFA 2014. Palmę pierwszeństwa przejęły gry multiplatformowe, ta tendencja ma zapewne związek z faktem, że PS4 nie doczekało się póki co zbyt wielu dobrych exclusivów.

Warto również przyjrzeć się społecznościowym funkcjom oferowanym przez konsolę. Dużą popularnością cieszy się opcja Share, dzięki której dzielić możemy się materiałami z gier. Skorzystano z niej już ponad 48 milionów razy. Stremowanie rozgrywki także przekonało do siebie użytkowników PlayStation 4, zbiorcza długość wszystkich filmów wynosiłaby 1,7 miliona godzin.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet