Na całym świecie sprzedało się już 40 milionów sztuk Metal Gear Solid

Japoński magazyn Famitsu podaje nowe dane dotyczące popularnej serii gier.

Jeszcze w we wrześniu tego roku na całym świecie rozeszło się 39,1 miliona sztuk gry Metal Gear Solid. Są to dane, które pokazują sprzedaż wszystkich części serii na całym świecie. Pół roku temu z kolei było to nieco ponad 35 milionów. Teraz dowiadujemy się, że Konami przekroczyło liczbę 40 milionó sztuk. Jest więc co świętować.

Seria Metal Gear znana jest od 1987 roku, kiedy to pierwsza odsłona wylądowała na sprzęcie o nazwie MSX2. Najnowsza odsłona pojawi się z kolei w przyszłym roku i będzie to Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.


Porównując jednak serię Metal Gear Solid do innych produkcji, liczba 40 milionów sprzedanych sztuk nie jest imponująca. Jak podaje serwis VGChartz, najpopularnieszą grą jest Wii Sports. Tylko jedna część sprzedała się w liczbie ponad 80 milionów sztuk. Warto jednak zaznaczyć, że ta produkcja była dodawana do konsoli Wii. Drugie miejsce zajmuje Super Mario Bros. z 1985 roku. Tej gry udało się sprzedaż ponad 40 milionów sztuk, czyli tyle samo co wszystkich części Metal Gear Solid razem wziętych.

Niezły wynik zaliczyło także GTA V, które tylko na samą konsolę PlayStation 3 znalazło ponad 19 milionów nabywców.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet