Muhammad Ali nie żyje. Legendarny bokser w grach

Dziś rano dobiegła do nas smutna wiadomość.

Muhammad Ali zmarł w wieku 74 lat w Arizonie. Jeden z najlepszych bokserów świata, uważany za ikonę tego sportu, zmagał się od ponad 30 lat z chorobą Parkinsona. Był trzykrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej oraz zdobywcą złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Najważniejsze walki toczył w latach 60., 70. i 80.

Muhammad Ali był nie tylko wielkim bokserem, ale również postacią, która na stałe odcisnęła piętno w kulturze masowej, w tym w grach. Jedną z najbardziej znanych gier z Alim była wydana w 1992 roku Muhammad Ali Heavyweight Boxing – sygnowana nazwiskiem boksera. Nie była to jednak pierwsza produkcja. Otóż już w roku 1980 został przygotowany pinball z Największym (to jeden z pseudonimów Aliego). Pojawił się on także w serii Fight Night, począwszy od gry wydanej w 2004 roku, po część drugą, trzecią i czwartą. Mogliśmy go także spotkać w Fight Night Champion, a nawet ShaqDown 2 – grze zręcznościowej na sprzęty mobilne.

Muhammad Ali wystąpił także w Boxing Legends of the Ring, Greatest Heavyweights, a nawet w Virtual Pro Wrestling 64 – grze o zapasach wydanej w 1997 roku na Nintendo 64 (walczyli tam nie tylko gwiazdy amerykańskiego wrestlingu jak Hulk Hogan czy Andre the Giant, ale także Mike Tyson, wspomniany Ali oraz Bruce Lee).

Gry z Muhammadem Alim:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: