Mount & Blade: Warband już na konsolach

Mount & Blade: Warband już na konsolach
Newsy PS4 XOne

Dziś na rynku debiutuje konsolowa wersja kultowej produkcji znanej z platformy PC – Mount & Blade: Warband.

To tytuł jakiego na konsolach nie było. Nieliniowa przygoda w rozbudowanym i otwartym średniowiecznym świecie oferująca prawdziwą swobodę. Zadaniem gracza jest przewodzenie fikcyjnej frakcji, a przyświecającym mu celem – tron królestwa Calradii. Czy jednak osiągnie to drogą zbrojnych podbojów, czy umiejętnych sojuszy – to zależy tylko od niego.

Charakteryzuje się intuicyjnym systemem walki średniowiecznej, realnie odwzorowuje najważniejszy oręż z epoki, taki jak miecze, łuki, lance i tarcze. Posiada dający szerokie możliwości system kreacji postaci, imponujących rozmiarów, pełen dodatkowych aktywności świat oraz epickie bitwy. Dodatkową atrakcją jest rozgrywka wieloosobowa dla 32 graczy – z podziałem na klasy i ośmioma trybami zabawy m.in. oblężeniem, polegającym na zdobywaniu i obronie twierdz.

Mount & Blade: Warband zadebiutował na PlayStation 4 i Xbox One. Cenę ustalono na 119,90 zł.

Źródło: Techland

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie