Mount & Blade: Warband wkrótce na PS4 i Xbox One. Polski wydawca, cena, okładki gry

Mount&Blade: Warband to rozszerzenie oryginalnej, kultowej już, pierwotnej części gry.

Pozycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem podczas premiery na PC. Gra osadzona jest w średniowiecznych realiach, w otwartym świecie z mnóstwem aktywności, które czekają na gracza. Stanowi swoiste połączenie strategii czasu rzeczywistego ze swobodą kreacji i  rozbudowanym rozwojem postaci. Gra pojawi się na polskim rynku w wersji konsolowej dzięki Wydawnictwu Techland. Premiera latem tego roku.

– Fani rycerstwa i broni białej będą więcej niż zadowoleni grając w Mount & Blade: Warband. Gra została wyposażona w jeden z najbardziej realistycznych i intuicyjnych systemów walki średniowiecznej. Tytuł oferuje wyjątkowy klimat i sposób rozgrywki, który rzadko jest dostępny wydaniach konsolowych. Jej rozmach przekłada się na dziesiątki godzin zabawy – mówi dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa Techland, Tomasz Gawlikowski.

Zadaniem gracza w Mount&Blade: Warband jest walka o wpływy na ziemiach Calradii, a ostatecznym celem – tron królestwa. Gracze trafiają do niebotycznych rozmiarów otwartego i zróżnicowanego świata, który wręcz pochłania swoim klimatem. Terytorium pełnym wyzwań, rycerskich turniejów i wszelkich aktywności, rządzi sześć frakcji dysponujących odmiennym uzbrojeniem i zabudową. Gracz ma okazje w indywidualny sposób kształtować swój świat. Staje się twórcą fabuły.

Mount&Blade: Warband oferuje ogromną swobodę działań i rozbudowane systemy rozgrywki: ekonomiczny (handel, zarządzanie przychodami i rozchodami prowadzonej frakcji) i polityczny (zawieranie sojuszy, małżeństwa, przeciąganie innych przywódców na swoją stronę i wiele innych).

Na uwagę zasługuje również oryginalna rozgrywka wieloosobowa dla 32 graczy – z podziałem na klasy i ośmioma trybami gry m.in. oblężeniem, polegającym na zdobywaniu i obronie potężnych twierdz.

Mount&Blade: Warband zadebiutuje na PlayStation 4 i Xbox One w cenie 119,90 złotych. Dokładna data premiery zostanie podana niebawem.

Mount & Blade: Warband na PS4
Mount & Blade: Warband na PS4
Mount & Blade: Warband na Xbox One
Mount & Blade: Warband na Xbox One

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.