Mortal Kombat X – szczegóły trybu online oraz wielki powrót Kung Lao

Ujawniono kolejną postać z nadchodzącego Mortala.

Fiński magazyn Pelaaja opublikował całkiem ciekawy tekścik dotyczący Mortal Kombat X, zdradzając przy okazji kilka nowych smaczków na temat produkcji.


Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że w dziesiątej odsłonie bijatyki wystąpi Kung Lao. Dzięki skanom ze wspomnianej gazety, które zamieścił serwis Gamepur, możemy zobaczyć, że zawodnik nieco się postarzał, a co najważniejsze – dostał nowy kapelusz.

Tak jak inne postacie w Mortal Kombat X, taki i Kung Lao pojawi się w trzech wariantach. Jego wcielenia to: Tempest, Buzz Saw oraz Hat Trick. W pierwszej wersji wojownik będzie mógł wykorzystać kapelusz jako wirującą wokół siebie tarczę. W drugiej nakrycie głowy będzie ostre niczym brzytwa i jeszcze bardziej niebezpieczne, a w trzeciej po rzuceniu kapeluszem w przeciwnika będziemy mogli przywołać go z powrotem dosłownie w każdym momencie.

Ed Boon, czyli dyrektor kreatywny studia NetherRealm, zdradził ponadto na łamach magazynu Pelaaja, że funkcje online będą odgrywać jeszcze większą rolę w Mortal Kombat X. Gracze dostaną możliwość dołączenia do jednej z pięciu frakcji: Lin Kuei, White Lotus, Brotherhood of Shadows, Special Force oraz Black Dragon.

Wygrywając kolejne starcia zdobędziemy punkty walki dla swojego zespołu. Będzie to skutkować np. zmieniającym się wyglądem menu zarówno w trybie wieloosobowym, jak i dla pojedynczego gracza.

Ed Boon zapowiedział też, że w Mortal Kombat X pobawimy się w bardziej rozbudowanym trybie Challenge Tower, w którym wyzwania mają się ciągle zmieniać.

Przypominamy, że data premiery dziesiątego Mortala została ustalona na 14 kwietnia przyszłego roku. Tytuł pojawi się na PC oraz konsolach zeszłej i obecnej generacji: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet