Modern Warfare III wciąga bardziej, niż inne gry? Twórcy chwalą się liczbami graczy

Modern Warfare III
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Call of Duty: Modern Warfare III zebrało różne recenzje, ale gracze i tak ogrywają tytuł Sledgehammer Games na potęgę. Deweloperzy ujawnili sporo ciekawostek na temat zaangażowania społeczności, w tym popularność gry względem poprzednich odsłon. Okazuje się, że nowa gra w serii pobiła wyniki osiągnięte w poprzednich latach. Może jednak nie jest tak źle, jak się wszyscy spodziewali?

Modern Warfare III przyciągnęło sporo graczy

Seria Call of Duty każdego roku notuje wysokie liczby. Nawet gorsze, słabiej oceniane odsłony przyciągają tłumy. Największą popularnością cieszą się oczywiście tryby online, jak rozgrywka wieloosobowa czy zombie. A jak jest w przypadku tegorocznej edycji? Najnowsza odsłona została okrzyknięta najgorszą w historii, lecz mimo to znalazła wielu sympatyków. A przynajmniej tych graczy, którzy w CoDa grają każdego roku.

Okazuje się, że premiera gry z 10 listopada była doprawdy „historyczną”, a Activision chwali się wynikami. Jak podała firma, zaangażowanie graczy w tegoroczną odsłonę znacznie przewyższa wyniki z poprzednich lat. Wynika z tego, że Modern Warfare III zaliczyło średnio 8 godzin więcej na gracza, niż w przypadku pierwszej i drugiej odsłony trylogii. Średnio zaangażowanie jest też większe w przypadku trybi zombie i kampanii dla pojedynczego gracza.

Czy to oznacza, że w najnowszą część Call of Duty gra więcej osób? Niekoniecznie, ponieważ Activision wybrało dość ciekawy sposób na „chwalenie” się wynikami. Brak w nich jakichkolwiek wzmianek o liczbie sprzedanych egzemplarzy, czy też zarobkach osiągniętych przez grę. Może to oznaczać tylko jedno.

Chodzi oczywiście o słabą sprzedaż Modern Warfare III. Gra może i ma bardzo zaangażowaną społeczność, jednak w wymiernych wartościach ta jest znacznie mniejsza, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Bez wątpienia sporo osób zrezygnowało z zakupu tegorocznej odsłony ze względu na słabe opinie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie