Modern Warfare III pobiera się, mimo że nie kupiliśmy gry? Dziwny screen w sieci

Modern Warfare 3
Newsy PS5

Co powiecie na to, że jakaś gra pobiera się na waszą konsolę, mimo że wcale jej nie kupiliście? To absurdalne, ale właśnie taka sytuacja spotkała pewnego gracza z PlayStation 5. Opublikował on screen, który dotyczy najnowszego Call of Duty: Modern Warfare III. Problemów z grą ciąg dalszy…

Modern Warfare II pobierze się samo? Kontrowersyjny screen

Pewien gracz posiadający konsolę PlayStation 5 wrzucił na Reddita niepokojący screen. Przedstawia on kolejkę pobieranych gier i aktualizacji. Widać na nim zakolejkowaną aktualizację dla Modern Warfare III. Problem polega na tym, że autor zdjęcia wcale tej gry nie posiada. Co może oznaczać przymusowe pobieranie bardzo dużych plików gry?

Okazuje się, że do dalszego grania w Modern Warfare II konieczne jest pobranie trzeciej części — nawet, jeżeli nie kupiliśmy nowej odsłony gry. Jeden z komentatorów stwierdził, że to łącznie ponad 210 gigabajtów plików… Co ciekawe, istnieje sposób na ominięcie tego absurdu. Po pobraniu w menu gry wystarczy zaznaczyć pliki Modern Warfare III i usunąć je. Dalsze granie nadal będzie możliwe, choć w pierwszej kolejności trzeba to wszystko pobrać.

Taki stan rzeczy jest skrajnie niezrozumiały. No chyba, że weźmiemy pod uwagę fakt, że nowe Call of Duty miało być pierwotnie jedynie DLC do ubiegłorocznej odsłony. Dopiero późna decyzja Activision sprawiła, że gra została wydana jako pełnoprawny tytuł i w pełnej cenie.

Niestety, zawartość zupełnie nie broni tej gry. Szalenie krótka i odtwórcza kampania to jedno, ale swoje braki ma też tryb multiplayer. Oczywiście, to nadal ten sam świetny CoD. Brak jednak nowych map, w zamian dostaliśmy odświeżone lokacje z poprzednich części. Możemy też skorzystać z przeniesionych broni z poprzedniej odsłony.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie